Більшість українських студентів суміщають роботу з навчанням

Міжнародний кадровий портал провів опитування серед молоді на тему підробітку і першої роботи. Аудиторія опитування – студенти і молоді фахівці.

Переважній більшості опитаних (90,4%) так чи інакше доводилося поєднувати роботу і навчання. Найпопулярніші способи – заочне навчання (40%), робота з гнучким графіком (34%) або з частковою зайнятістю (21%).

Головним мотивом роботи під час навчання є отримання професійного досвіду і самостійний заробіток. Лише 16% респондентів доводиться повністю забезпечувати своє навчання і проживання, поєднуючи роботу і навчання.

Опитування також виявило, що лише половина випускників йдуть працювати за спеціальністю, тоді як 70% студентів вважають, що будуть працювати за отриманою професією.

Hh.ua також поцікавився у респондентів за 30, наскільки адекватно забезпечує держава роботою молодь.

Так, 90% респондентів вважають, що українське законодавство не захищає інтересів молодих фахівців. 85% вважають, що випускники вузів повинні мати пільги при працевлаштуванні, ще стільки ж готові взяти на роботу колишніх студентів. Крім того, 61% опитаних вважають, що студенти, які навчалися за державний кошт, повинні відпрацювати декілька років за державним розподілом.

Дані було отримано в результаті опитування, що проходило серед зареєстрованих користувачів сайту hh.ua. В опитуванні брали участь 468 респондентів з різних регіонів України, 86% – молодих людей до 30 років і 24% респондентів старше 30 років.

 


Читати також:

  1. Понад 80% українських студентів прагнуть працювати за кордоном
  2. Українців мотивує почуття відповідальності за роботу, що виконується
  3. Рекламу в мобільних телефонах ігнорують більшість користувачів
  4. Українці не бажають відкривати власну справу
  5. Кожен четвертий українець не задоволений своєю кар’єрою

Тема : industry News