Брак кваліфікованого персоналу турбує бізнес

Фіскальний тиск та недостатня кваліфікація працівників заважає розвитку бізнесу.

Компанія PricewaterhouseCoopers (PwC) провела глобальне дослідження, аби з’ясувати, що заважає сучасному бізнесу розвиватися. Дослідження PwC охопило понад 1300 топ-менеджерів компаній світу.

За результатами опитування найбільшою загрозою для бізнесу є податкове навантаження (63%), другою за популярність причиною став брак кваліфікації працівників (58%). При чому найбільш стурбовані з цього приводу керівники в Африці (82%), на Близькому Сході (69%) і в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні (64%).

Більше половини респондентів (57%) вважають, що урядам країн потрібно працювати над створенням і заохоченням кваліфікованої робочої сили. Це повинно стати для них чи не найголовнішим завданням. Водночас тільки 15% топ-менеджерів вважають, що їхні уряди працюють ефективно в цьому напрямі.

Керівники компаній планують зосередити свої зусилля на пошуку талановитих і освічених працівників. Так, майже 61% опитаних в найближчі три роки хотять збільшити інвестиції в професійний розвиток власного персоналу.

Найбільша потреба у кваліфікованих кадрах є в металургійній галузі, машинобудуванні, енергетиці та будівництві, йдеться у звіті.

Крім того, більшість керівників збираються реорганізувати свої стратегії управління кадрами у наступні 12 місяців. Також 45% опитаних запевнили, що планують збільшення штату і тільки 23% думають про скорочення.

Загалом більшість підтримують програму глобальної мобільності кадрів, 61% респондентів вважає, що це допоможе в підвищенні професіоналізму співробітників. При цьому топ-менеджери із Західної Європи більше вірять у глобальну мобільність (67%), ніж їхні колеги з Північної Америки (54%).


Читати також:

  1. Компанії сумніваються у здатності своїх менеджерів ефективно розвивати бізнес
  2. Український бізнес погано обізнаний про «хмару»
  3. Опитування: керівники не зацікавлені у професійному зростанні підлеглих
  4. Третина співробітників вважають свого боса некомпетентним
  5. Український бізнес збільшить кількість робочих місць

Тема : industry News