Чи стане Україна популярним туристичним напрямом?

За інформацією порталу Inpress.ua Кабмін нещодавно затвердив програму розвитку туристичної галузі України до 2022 року. У програмі cформульовані основні принципи і напрями розвитку туристичної галузі на найближчі роки.

У документі також визначені головні проблеми вітчизняної туристичної індустрії. Передусім це слабка і нерозвинена інфраструктура сервісу, неефективність державного менеджменту, негативний імідж нашої держави за кордоном, а також високий рівень тінізації галузі.

Згідно з документом передбачений розвиток туристичної галузі за двома основними напрямами. Перший – економічний: влада проводитиме лібералізацію підприємницької діяльності, створюючи державно-приватне партнерство для якомога ефективнішого управління туристичною спадщиною і покращення якості сервісу.

Другий − інформаційний. Ефективна інформаційна політика матиме на меті покращення образу України в очах потенційних туристів та інвесторів, що неабияк допоможе розвитку галузі. Якщо потенціал нашої держави вдасться гідно розкрити, це буде надзвичайно вчасно, адже експерти прогнозують, що до 2015 року саме країни, що розвиваються, займуть 50% туристичного ринку.

Державна служба статистики повідомляє, що з 2003 по 2012 рр. кількість візитів іноземців в Україну збільшилася вдвічі. За 2012 рік нашу державу відвідали близько 20 млн туристів. Щорічний приріст в’їзного туризму становить 10-12%. У минулому році число іноземних візитерів зросло на 15%, що пояснюється успішним проведенням чемпіонату Європи з футболу.

Але Україну відвідують переважно туристи із сусідніх країн: Росії, Молдови, Білорусії і Польщі. Також слід відмітити, що наша держава за підсумком 2012 року вперше потрапила до ряду міжнародних туристичних рейтингів і путівників. Побачити українські землі радять такі світові видання як Globe Spots, The National Geographic Traveler, TripAdvisor та The Lonely Planet.

Щодо потенціалу та перспектив України на світовому туристичному ринку, то Талеб Ріфаі, генеральний секретар Всесвітньої туристичної організації, зазначив, що наша держава показала себе як молода і амбітна країна, яка в 2012 році покращила інфраструктуру транспорту, аеропортів, готелів та вокзалів. Саме тому вона повинна ефективно пропагувати свій туристичний потенціал.


Читати також:

  1. IT-сектор стане драйвером світової економіки
  2. Україна зміцнює позиції конкурентоспроможності
  3. Україна у 2011 році зменшила сукупний держборг до 36% ВВП
  4. Україна увійшла в ТОП-25 світових імпортерів
  5. Україна обійшла Норвегію, ОАЕ та Данію у рейтингу пріоритетних для ритейлу країн

Тема : industry News