Член АКФ організував науково-практичний семінар щодо охорони праці

Центр економіко-правового забезпечення, що є членом Асоціації консалтингових фірм, організував науково-практичний семінар на тему «Правила охорони праці під час застосування хімічних засобів захисту рослин у процесі агропромислових робіт». Захід відбувся у конференц-залі Міністерства аграрної політики та продовольства України.

До участі у семінарі були запрошені відповідальні особи та спеціалісти з охорони праці центральних органів виконавчої влади, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, представники профспілки працівників агропромислового комплексу України та викладачі кафедр охорони праці вищих аграрних навчальних закладів.

Під час відкриття семінару було зосереджено увагу на основних проблемах та сучасному стані системи охорони праці на підприємствах галузей АПК.

Після вступного слова розпочалась пленарна частина заходу. Присутні заслухали доповіді з актуальних проблем.

Представники Мінагрополітики розповіли про стан системи охорони праці в АПК і нормативно-правову діяльність, що здійснюються у цій сфері міністерством та відповідальними органами.

Серед найважливіших питань, що потребують вирішення, було відмічено неопрацьованість законодавчої бази з питань охорони праці та недостатню поінформованість працівників підприємств щодо правил охорони праці. Також було проаналізовано статистику нещасних випадків і смертності по різних галузях АПК.

Лектори від Держгірпромнагляду звернули увагу на стан державного контролю у сфері застосування хімічних засобів захисту рослин, а також дотримання вимог законодавства при поводженні з небезпечними хімічними речовинами.

Зі свого боку цю тематику висвітлили представники профспілки працівників АПК України. Вони розповіли про державну політику в галузі соціального захисту потерпілих при роботах із пестицидами та агрохімікатами.

Основним лейтмотивами виступів представників вузів стали психологічні аспекти поведінки при роботі з хімікатами, а також способи індивідуального захисту працівників. Також науковці розповіли про класифікацію небезпечних хімічних речовин та проблеми із забороненими до використання пестицидами в Україні.

По завершені семінару відбувся круглий стіл, на якому учасники обговорили тематику науково-практичного заходу та обмінялися власним досвідом із розв’язанням деяких проблем.


Читати також:

  1. Дослідження: вільний робочий графік підвищує продуктивність праці
  2. У травні зріс ринок праці
  3. Експерти знизили прогноз щодо українського ринку реклами
  4. ВР заборонила рекламувати ліки, які дозволено купувати лише за рецептом
  5. Кожен п’ятий працівник відчуває себе недооціненим після тривалого відрядження

Тема : industry News