Чому жінкам в Україні платять менше?

В Україні диференціація зарплат за гендерною ознакою відчувається на всіх рівнях посад. Це означає, що на всіх етапах побудови кар’єри жінки отримують менше, аніж чоловіки. Такими є результати дослідження порталу rabota.ua, повідомляє ubr.ua.

Стало відомо, що найменша різниця в зарплатах у спеціалістів початкового рівня: оплата праці жінок тут становить 72% від зарплати чоловіків. Втім, суттєвий розрив спостерігається на керівних посадах – майже 60%.

Однак таку ситуацію експерти не пов’язують із кризовими явищами української економіки, адже згідно з аналізом динаміки за останні три роки нерівність у зарплатах була ще тоді і становила майже 1/4 середнього місячного заробітку представника сильної статі. Але надалі ситуація лише погіршувалася, адже в 2013 році оплата праці жінки була 74% від зарплати чоловіка, а в 2015 році цей показник дорівнював 59%.

Серед причин збільшення розриву в оплаті праці аналітики порталу називають зміну курсу валют, а також той факт, що жінки-керівники здебільшого очолюють підприємства, що працюють у зоні нацвалюти, тому їхні зарплати не прив’язані до долара.

У той же час чоловіки займають керівні посади в більш  прибуткових організаціях, де працюють генеральними чи фінансовими директорами тощо. Окрім цього, вони частіше зайняті  в IT, де зарплати прив’язані до євро чи долара. Жінки ж посідають керівні посади у сфері маркетингу, HR, краси тощо, де рівень оплати за докладені зусилля нижчий.

Загалом по Україні різниця в зарплатах за різними посадами становить 25-40% на користь представників сильної статі.


Читати також:

  1. Чому українські фахівці залишають країну?
  2. В Україні купують менше житла
  3. Україні бракує аграріїв
  4. Персонал усе менше прив’язаний до робочого місця
  5. Ринок праці в 2012 році

Тема : industry News