Ціни на монтажно-будівельні роботи в Україні зросли

За період січень-листопад 2015 року вартість будівельно-монтажних робіт в Україні зросла на 27,6%, якщо порівнювати з результатами 2014 року. Таку інформацію повідомляє Держстат.

Так, за підсумками 11 місяців року, що минув, зростання цін на будівельно-монтажні роботи спостерігалося в усіх сферах будівництва, а найбільш помітно ціни зросли на роботи з будівництва комунікацій, трубопроводів і ліній електромереж – на 34,5%. Також відчутно здорожчало спорудження житлових будинків – на 24,2%.

Найменше здорожчання торкнулося вартості будівництва комплексних промислових споруд – на 23,8%.

У листопаді минулого року порівняно із жовтнем вартість БМР зросла на 0,3%. Нагадаємо, що в жовтні зростання порівняно з вереснем становило 0,9%.

Найбільше зростання цін у листопаді аналітики Держстату зафіксували в сфері будівництва трубопроводів, ліній електропередач і комунікацій – на 2,6%, а у сфері будівництва житла за аналізований період зростання становило 1,7%.

Наведені дані не враховують тимчасово окупованої території  АР Крим, Севастополя і зони АТО.

До речі, у січні-листопаді 2015 року будівельні підприємства порівняно з аналогічним періодом 2014 року зменшили обсяги робіт на 18,8% до 47 млрд грн.

Також стало відомо, що швидкість зростання інфляції в Україні досягла найбільшого значення за останнє двадцятиріччя. Так, у грудні 2015 року значення інфляції досягло 43,3%, а у грудні-2014 показник дорівнював 24,9%. Такий результат став найгіршим для вітчизняної економіки за останні 20 років.


Читати також:

  1. Капіталовкладення у нерухомість Києва зросли
  2. Активні операції українських банків зросли
  3. В Україні прискорюються темпи будівництва нерухомості
  4. Споживчі ціни в Україні підскочили на 13%
  5. В Україні зросли продажі нових автівок

Тема : industry News