Де шукають лідерів

Існує поширена думка, що знайти успішного та ефективного лідера можна лише на глобальному ринку управлінських талантів і для цього необхідна гарна приманка. Нове дослідження High Pay Centre спростовує це твердження.

Так, за результатами останнього дослідження, проведеного британською незалежною організацією High Pay Centre, лише чотири з 489 топ-менеджерів отримали пропозицію очолити компанію, у той час коли вони займали найвищу посаду в організації в іншій країні, при чому тільки один з них очолював компанію, розташовану на іншому континенті.

Ці цифри означають, що менше ніж 1% призначень чинних генеральних директорів 500 провідних корпорацій світу відбулося в рамках міжнародних управлінських трансферів.

Як зазначається у звіті «Global CEO Appointments: A Very Domestic Issue», вісім з десяти призначень на керівну посаду в компаніях з рейтингу Fortune 500 отримують місцеві кандидати. І тільки 6,5% працюючих CEO раніше займали відповідні посади за кордоном.

Варто зазначити, що в Східній Європі та Північній і Південній Америці не зафіксовано жодного випадку, щоб діючий керівник прийшов у компанію з аналогічної посади, яку він обіймав в іншій країні.

Крім того, тільки 14 діючих керівників перейшли на цю посаду з позиції нижчої за рангом, яку займали в організації, що базується за кордоном. Так, у Європі таких було 11, по одному − у Південній Кореї, Китаї та Австралії.

Отримані результати дослідження спростовують думку щодо важливості та значущості світового ринку керівних кадрів, вважає голова High Pay Centre Дебора Харгрівс.

Більшість талановитих керівників вбачають пріоритет у тому, щоб активно розвивати власний бізнес та кадри, перетворюючи таким чином компанію у світового лідера. При цьому, коли з’являється кандидат, якого спокушають великі бонуси, власники компаній повинні бути насторожі – саме через таких управлінців світ потрапив у фінансову кризу, констатує Дебора Харгрівс.


Читати також:

  1. Провідним компаніям не вистачає молодих лідерів
  2. Працівники шукають стабільності
  3. Worldsteel: Виробництво сталі в світі зросло до 124 млн т
  4. Україна посіла 67 місце у рейтингу ІКТ-розвитку
  5. Morgan Stanley погіршив прогноз зростання світової економіки

Тема : industry News