Десятка найпрестижніших професій в Україні

Як відомо, престижною є така професія, яка має не лише гідну заробітну плату, але й високий суспільний статус, поважається в суспільстві і має вплив. Престиж професії, з одного боку, залежить від ступеня відповідальності і складності, але з іншого − від затребуваності фахівців на ринку праці, що залежить від макроекономічної ситуації у регіоні та соціально-політичної кон’юнктури. Та, все ж, найчастіше престижність професії визначається саме її оплачуваністю.

Згідно з даними опитування, проведеного експертами порталу HeadHunter, наразі найпрестижнішою професією в Україні є IT-фахівець, адже саме айтішники надзвичайно затребувані на вітчизняному ринку праці. Так, за підсумками 2012 року на одну відкриту вакансію претендував лише один кандидат. Крім того, робота розробника програмного забезпечення добре оплачується: середня зарплатня тут становить близько 15 тис грн.

На другому місці у рейтингу найпрестижніших професій − ТОП-менеджмент. Саме керівники і директори обігнали на одну позицію юристів, прокурорів та адвокатів. Попри чималу конкуренцію (8 фахівців на вакансію у Києві), посада керівника залишається неабияк бажаною для українців.

На думку 18% респондентів, бути бізнесменом − не менш престижно. На п’ятому місці у рейтингу опинилися архітектори.

До десятки найпрестижніших професій також увійшли банкіри, лікарі, пілоти та космонавти, інженери в різних галузях, а також економісти і представники фінансового сектору.

Такі дані були отримані за результатами опитування 1 770 респондентів у серпні цьогоріч.


Читати також:

  1. Найбільш затребувані професії 2012 року
  2. Україні вкрай бракує робітників
  3. Найбільш затребувані програмісти в Україні
  4. Україні бракує аграріїв
  5. Персонал усе менше прив’язаний до робочого місця

Тема : industry News