Для українських підприємств IT-галузі пропонують ввести спеціальний податковий режим

Зокрема, пропонується встановити податок на доходи фізосіб на рівні 5% і скасувати ПДВ. Відповідні норми містяться в проекті N9744, внесеному до парламенту 23 січня 2012 року.

При цьому, податок на прибуток фізосіб встановлений на рівні 5%, але не менше суми, що дорівнює множенню стандартної ставки, встановленої кодексом, на дві мінімальні зарплати.

Проект вноситься групою народних депутатів, у тому числі – Віктором Януковичем, Катериною Самойлик, Степаном Давимука, Євгеном Царьковим, Олегом Царьовим. Проект є доопрацьованій версією проекту N8268, яким пропонувалося внести зміни до Податкового кодексу.

У порівнянні з попередньою версією проекту, в новому відсутня норма щодо зменшення податку на прибуток для IT-бізнесу, але при цьому значно розширено перелік видів діяльності, які потрапляють під визначення “індустрія програмної продукції”. Так, сюди пропонується включати компанії, що займаються як розробкою і виданням ПЗ, так і всіма видами техпідтримки та документації для ПЗ, консультацій з питань IT, управлінням та впровадженням комп’ютерних систем, обробкою даних, веб-хостингом, веб-порталами, виданням будь-якої інформації онлайн . При цьому, питома вага доходів копанні від таких видів діяльності повинен становити не менше 70%.


Читати також:

  1. Комп’ютери Apple небезпечні для підприємств.
  2. Worldsteel: Виробництво сталі в світі зросло до 124 млн т
  3. У Ялті побудують готель Hilton за $ 160 млн
  4. Найбільший туроператор Європи скоротив річний прибуток у чотири рази
  5. Київ прийняв бюджет з профіцитом у півмільярда гривень

Джерело : Liga.net   |   Тема : industry News