Дослідження: бізнес не зможе функціонувати без інформаційних технологій

Як стало відомо з дослідження “На гребені хвилі. Уроки застосування IT і зростання від лідерів малого бізнесу”, що було проведене The Boston Consulting Group, більша частина створених за останні три роки малих і середніх підприємств існують завдяки використанню інформаційних технологій. Так, виявилося, що на стадіях розвитку і зростання компанії, які активно використовують IT, в півтора рази стійкіші, аніж ті, що ігнорують здобутки цієї сфери. Таку інформацію повідомляє Finance.UA.

Окрім того, більше 90% успішних підприємств у ході дослідження визнали, що IT важливі для їхнього майбутнього, а понад дві третини відзначили, що інформаційні технології є ключовими помічниками для підвищення їхніх оборотів, доходів і створення робочих місць.

BCG проаналізувала рівень впровадження сучасних технологій у компаніях малого та середнього бізнесу п’яти країн з динамічним економіками − Сполучених Штатів, Німеччини, Китаю, Індії та Бразилії. Також був виявлений вплив IT-нововведень на ріст ВВП і збільшення робочих місць. Усього під час дослідження було опитано понад 4 тисячі топ-менеджерів малого і середнього бізнесу різних галузей цих країн.

Також стало відомо, яким чином цифрові технології в найближчому майбутньому вплинуть на сферу праці. У дослідженні Імке Кайхер, віце-президента консалтингової компанії Capgemini і автора дослідження “Creative Work: Business der Zukunft”, що було проведене на замовлення німецького інституту прогнозування майбутнього Zukunftsinstitut, йдеться про те, що звичні моделі працевлаштування наразі фактично вичерпали себе.

Натомість активно розвиваються такі форми зайнятості, як проектна робота і фріланс. У недалекому майбутньому координація робочих процесів буде здійснюватися невеликим ядром працівників головного офісу компанії, натомість виконавці можуть територіально знаходитися де завгодно.

Чи не першопрохідцем у застосуванні цієї моделі став концерн IBM, у німецькому відділенні якого минулоріч вирішили поступово скоротити штат працівників (а це близько 8 тисяч осіб), що працюють на постійній основі. Натомість планується організувати роботу на основі “хмари”: залучати розробників на віртуальних біржах праці, де розміщуватиметься інформація про відкриті проекти.

Також дізнайтеся, що очікує галузь IT у найближчому майбутньому.


Читати також:

  1. Український бізнес погано обізнаний про «хмару»
  2. IT-галузь: розвиток технологій за прогнозами Garntner.
  3. Українці – за бізнес
  4. Дослідження: вільний робочий графік підвищує продуктивність праці
  5. Брак кваліфікованого персоналу турбує бізнес

Тема : industry News