Електронну торгівлю в Україні узаконять

Як повідомляє ресурс AIN.ua, на розгляд до Верховної Ради України подали законопроект, покликаний урегулювати сферу інтернет-торгівлі. У ньому вперше вводиться законодавче поняття електронної угоди.

Авторами законопроекту стали дев’ять депутатів, а також до розроблення тексту документа було залучено експертів інтернет-ринку. Так, законопроект вводить в обіг нову термінологію: електронний товар, електронна комерція, інтернет-магазин, електронна торгівля та низку інших.

Однак головною новацією є запровадження поняття електронної угоди, за якою передбачена можливість дистанційного оформлення відносин за допомогою електронного листа або ж заповнення електронної форми на сайті.

Засвідчити електронну угоду можна буде електронно-цифровим підписом або ж одноразовим ідентифікатором − літерно-цифровим кодом, що передається покупцю на його електронну пошту або на мобільний. До речі, електронні повідомлення і електронні документи в разі укладення такої угоди можуть бути використані в суді як докази.

Нагадаємо, що на сьогодні в Україні не існує закону, який би системно регулював відносини на ринку інтернет-торгівлі, хоча він і розвивається дуже швидкими темпами. До прикладу, продажі електроніки і техніки через Мережу минулоріч становили 5 млрд грн. Українці також активно купують через Інтернет одяг, книги, косметику і дитячі товари.

Також нещодавно стало відомо, коли наші співвітчизники найчастіше здійснюють інтернет-покупки. Як виявилося, п’ята частина з них відбувається в середу в робочий час, а найбільша кількість оплат на годину припадає на вечір – з 21:00 до 23:00.


Читати також:

  1. НКЦПФР переходить на електронну звітність
  2. United Online Ventures об’єднає три найбільші інтернет-ресурси Україні
  3. Українці витратили майже 2 млрд. євро на інтернет-покупки
  4. Українці будуть переглядати карту із земельними ділянками он-лайн
  5. Уряд має намір заборонити образ лікарів у рекламі

Тема : industry News