Гонконг назвали найрозвиненішим фінансовим ринком світу

 

Всесвітній економічний форум визнав Гонконг найрозвиненішим світовим ринком, який таким чином вперше випередив США та Велику Британію.

Згідно звіту ВЕФ, США опустилися на друге місце через побоювання, пов’язаних з фінансовою стабільністю країни.

“Сходження Гонконгу на вершину нашого списку стало важливим етапом”, – заявив виконавчий директор Всесвітнього економічного форуму Кевін Стейнберг.

Коефіцієнт фінансової стійкості ВЕФ оцінює фінансові системи 60 країн.

Росія в цьому списку посіла 39 місце, випередивши серед іншого такі держави, як Мексика (номер 41), Туреччина (43), Угорщина (47), Аргентина (53) та Україна (54). При цьому російський ринок, за оцінками ВЕФ, відстає від таких країн, як Китай (19), Ізраїль (26), Бразилія (30), Польща (33) і Панама (37).

Стейнберг зазначив, що вперше за історію звітів ВЕФ ні США, ні Великобританія не опинилися на чолі списку.

У звіті говориться, що підвищенням свого статусу Гонконг зобов’язаний не банківській сфері, а таким послугам, як первинне розміщення акцій (IPO) і страхування.

Рейтинг, який був вперше складений в 2008 році, враховує ефективність і обсяг банківської діяльності, а також інші фінансові послуги, сприятливість ведення бізнесу та фінансову стабільність.

“Зрозуміло, що західні фінансові центри зосереджені на вирішенні нагальних проблем, але цей звіт повинен послужити для них попередженням про те, що їхнє довгострокове лідерство може опинитися під загрозою”, – заявив Стейнберг.

Гонконг піднявся в рейтингу з четвертого місця на перше завдяки суворим заходам, які були прийняті у фінансовій сфері США і Великобританії на тлі світової фінансової кризи.

Сінгапур став четвертим, а першу десятку найрозвиненіших фінансових ринків закривають Австралія, Канада, Нідерланди, Японія, Швейцарія та Норвегія.


Читати також:

  1. Україна – на 31 місці за рівнем привабливості для розвитку бізнесу
  2. Morgan Stanley погіршив прогноз зростання світової економіки
  3. IT-галузь: розвиток технологій за прогнозами Garntner.
  4. Worldsteel: Виробництво сталі в світі зросло до 124 млн т
  5. В Україні з наступного року зміняться правила оформлення квартир

Джерело : Кореспондент   |   Тема : industry News