Імпортні автомобілі можуть додатково зрости в ціні

Як повідомляє видання «Коммерсантъ-Украина», імпортні автівки можуть ще неабияк подорожчати. Українські автовиробники наполягають на введенні, окрім вже запровадженого податку на нові імпортні авто, антидемпінгового податку.

Так, «УкрАВТО» (виробник Sens, Forza, Lanos, Vida) готує подачу документів до Міністерства економіки щодо розслідування імпорту автомобілів. На думку представників корпорації, один податок на імпортні автівки не може захистити українського автовиробника. Нове розслідування буде направлено на компанії-імпортери, які завозять імпортні авто на український ринок за цінами нижчими відпускних або ж отримують дотації від влади своїх країн.

Окрім «УкрАВТО», ідею антидемпінгового податку підтримує і корпорація «Богдан». Так, у компанії зазначають, що українські автовиробники, на відміну від світових компаній, не мають змоги отримувати кредити під 0%, тому темпи розвитку вітчизняного виробника значно відстають.

Всеукраїнська асоціація автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) дещо збентежена такими заявами українських виробників. Так, Олег Назаренко, генеральний директор ВААІД, зазначає, що представники вітчизняного авторинку суперечать самі собі: спочатку вони наголошували, що імпортери чимало заробляють, реалізуючи автомобілі в Україні за завищеними цінами, а тепер звинувачують їх у демпінгу. Такі заяви потребують доведення, зазначає пан Назаренко.

Втім, підготовка документів для подачі на розгляд пропозиції щодо нового податку на автомобілі може затягнутися на півроку. Українським виробникам буде складно обґрунтувати свої звинувачення, адже для проведення антидемпінгового розслідування необхідно подати докази демпінгу і нанесених ним збитків вітчизняним виробникам. Окрім того, доведеться довести причинно-наслідковий зв’язок між цими явищами.

Нагадаємо, що в березні 2013 року в Україні було вироблено 2 979 легкових авто, що на 60% менше, аніж в аналогічному періоді минулого року. Падіння на українському ринку легкових автівок за квартал становить більше 63%.


Читати також:

  1. Спеціальне мито на імпортні авто: на що очікувати?
  2. Які автомобілі не подорожчають після введення нового мита
  3. На автосалоні в Детройті назвали автомобілі року
  4. Українських автівок меншає
  5. У 2013 році ринок реклами на радіо може зрости на 20%

Тема : industry News