Інтернет-месенджери б’ють по операторах

Інтернет-месенджери вперше обігнали за популярністю смс-повідомлення.

Звіт аналітичної компанії Informa свідчить, що вперше в історії мобільні інтернет-месенджери, такі як Viber, WhatsApp або Skype обігнали за обсягом трафіку смс-повідомлення. За даними компанії, торік через подібні сервіси в середньому щодня відправлялося до 19 млрд коротких повідомлень, проти 17,6 млрд смсок.

Зростання популярності месенджерів уже зараз позначається на структурі доходів мобільних операторів. Якщо раніше смски були для них відмінним доповненням до доходів, то зараз ці надходження різко скоротилися. Деякі стільникові оператори вже визнали факт падіння доходів від смс. Так, за даними компанії Ovum, торік оператори мобільного зв’язку скоротили виручку від смс-повідомлень на 23 млрд доларів.

В Informa з цими оцінками згодні. Крім того, на думку аналітиків компанії, у поточному році цей показник знову зросте і перевищить 25 млрд доларів. За прогнозами експертів, до 2014 року кількість відправлених повідомлень через мобільні-месенджери досягне 50 млрд у день, тоді як на смс припаде 21 млрд коротких текстівок.

Однак фахівці відзначають, що, попри популярність альтернативних методів спілкування, остаточно списувати з рахунків смски ще рано.

Смс-повідомлення відправляють навіть ті абоненти, у яких на смартфонах встановлені програми-месенджери, зауважує аналітик Informa Памела Кларк-Діксон.

Крім того, споживачі в країнах, що розвиваються, досі використовують звичайні мобільні телефони, для яких більшість інтернет-месенджерів недоступні. Informa прогнозує, що до 2016 року виручка операторів зв’язку від послуг смс дорівнюватиме 127 млрд доларів.


Читати також:

  1. На інтернет-рекламу в 2012 році витратять $ 98 млрд
  2. Українці витратили майже 2 млрд. євро на інтернет-покупки
  3. United Online Ventures об’єднає три найбільші інтернет-ресурси Україні
  4. Forbes назвав найвпливовіші бренди світу 2012 року
  5. Українські інтернет-користувачі зареєстрували більше мільйона блогів

Тема : industry News