Інвестбанкірам ріжуть парашути

Інвестиційні банкіри, як і раніше, найбільш високооплачувані фахівці, однак їх відрив від переслідувачів скорочується.

Фахівці, що працюють в інвестбанках, заробляють у кілька разів більше професіоналів з інших сфер зайнятості, але розрив у виплатах вперше за довгі роки почав скорочуватися, пише The Financial Times.

Так, середня сума виплат у дев’яти американських і європейських інвестбанках в минулому році майже в 6 разів перевищила аналогічні цифри для інших сфер, а в 2006 році розрив становив 9,5 разів, говориться в дослідженні PricewaterhouseCoopers для видання.

Такі результати свідчать про те, що через шість років після світової фінансової кризи зростання бонусних виплат банкірам, що почалося на хвилі дерегулювання 80-х, практично зійшло нанівець.

Виплати банкірам впали досить суттєво і швидше, ніж багато хто припускав. У 2012 році зафіксовано реальне переміщення прибутків у бік акціонерів. Так, в минулому році, незважаючи на збільшення середнього прибутку інвестбанків на 28% (без урахування зміни вартості їхнього боргу), зарплати працівників скоротилися на 6%.

Разом з тим, у Сполучених Штатах банки не так схильні до тиску зниження бонусів, як у Західній Європі. Тому менеджери американських банків отримують вищу зарплату і щедріші бонуси порівняно з європейськими колегами, говорить Стефан Рембоссон, партнер дослідницької фірми Veni Partners.

На відміну від США, Єврокомісія має намір запустити ряд заходів, спрямованих на обмеження бонусних виплат топ-менеджерам європейських компаній у всіх сферах економіки, розповів в інтерв’ю виданню Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung єврокомісар з внутрішніх ринків Мішель Барньє. Ще раніше Європарламент схвалив проект закону щодо обмеження преміальних, що стосується лише співробітників фінансового сектора.

Дослідження The Financial Times базувалося на порівнянні показників дев’яти інвестиційних банків з компаніями з усіх регіонів світу, цінні папери яких входять до бази розрахунку фондового індексу FTSE 100.


Читати також:

  1. Facebook збирається вийти на IPO
  2. Times: щорічний рейтинг репутації світових ВНЗ
  3. Рейтинг найбільш надійних банків світу
  4. Українці обирають ноутбуки
  5. Не розкіш, а необхідність: аналітики прогнозують збільшення кількості планшетів у Західній Європі

Тема : industry News