IT-ринок України знизив темпи зростання

У минулому році показники сфери інформаційних технологій в Україні показали зовсім незначне зростання, в цьому ж році ситуація не змінюється. Як вважають аналітики, все залежить від політичної та економічної ситуації в країні.

Як підрахували в дослідницькій компанії PMR, обсяг IT-ринку України в минулому році збільшився на 2,9% до 1,42 млрд євро. Але це зростання було досить нерівномірним. У першій половині року темпи були набагато вищими, ніж у другій. Однак у другому півріччі інвестицій у нові проекти стало значно менше. Аналітики вбачають у цьому дві причини – макроекономічна нестабільність і девальвація національної валюти. Таким чином, IT-ринок і його динаміка зростання стала дзеркалом для відображення загальної економічної ситуації в державі.

Варто також відзначити, що високі темпи зростання в 2010-2011 роках посприяли тому, що цифровий ринок України зміг відвоювати свої позиції докризового 2008 року, коли витрати на IT досягли свого максимуму. Поліпшенню ситуації посприяло зростання вкладів у державний сектор і вітчизняні компанії, а також капіталовкладення в інфраструктуру перед Євро-2012.

Однак у твердій валюті обсяг цифрового сектора України, як і раніше, на чверть менший, ніж чотири роки тому, що обумовлено втратою вартості національної валюти. Серед причин експерти також називають щорічне зниження ціни ПК.

Як показує практика, більшість витрат українських компаній і споживачів пов’язані з апаратним забезпеченням, що властиво переважно ринкам, що розвиваються, куди відноситься й Україна. За результатами дослідження рівень проникнення персональних комп’ютерів в державі майже 20%. Це свідчить, що попит на такі пристрої найближчим часом збережеться на тому ж рівні, що й раніше.

Аналітики також відзначили, що за 2011-2012 роки в країні спостерігалося значне збільшення попиту на IT-послуги, особливо аутсорсингові. Така модель, на думку фахівців, допомагає оптимізувати і зменшити витрати, особливо в разі використання складної техніки.

За прогнозами експертів темпи зростання IT-ринку в Україні в найближчі роки будуть повністю залежати від політичної та макроекономічної ситуацій. За даними PMR, цього року зростання становитиме приблизно 2,9% – до 15 млрд грн.


Читати також:

  1. Ринок планшетів в Україні демонструє високі темпи зростання
  2. ZenithOptimedia знизив зростання рекламного ринку до 4,4% в 2012
  3. Світовий ринок реклами продовжить зростання
  4. МВФ знизив прогноз зростання світової економіки в 2013 році до 3,9%
  5. Банки єврозони уповільнюють темпи надання позик

Тема : industry News