Кому восени простіше знайти роботу?

З початком осені зазвичай розпочинається новий бізнес-сезон, але цьогоріч звичного літнього падіння на ринку праці не спостерігалося. Саме тому підвищення активності з початком осені було майже непомітним.

За даними аналітиків порталу hh.ua, кількість вакансій збільшувалася як у липні, так і в серпні цього року. Тож у кінці вересня динаміка приросту кількості вакансій залишалася на середньому рівні − 15-20% порівняно із серпнем.

Щодо міст-лідерів з відкриття вакансій, ТОР-5 лідерів залишився незмінним: Київ, Донецьк, Дніпропетровськ, а також Харків і Одеса.

Втім, на українському ринку праці, все ж, відбулися певні зміни. Так, рейтинг професійних сфер по кількості пропозицій від працедавців, де лідирують “Продажі” і “IT”, поповнився напрямами “Виробництво”, “Робочі спеціальності” та “Будівництво”.

Лише на 12-му місці восени опинився топ-менеджмент. Також “просіла” кількість пропозицій для молодих спеціалістів: у вересні цей напрям посів 7 місце, хоча раніше займав 5-ту позицію.

У першій десятці і першій сотні найвищих українських зарплат у вересні закріпилися вакансії для розробників програмного забезпечення, а також менеджерів у сфері продажів або розвитку бізнесу. Для ТОР-100 залишаються традиційними вакансії кваліфікованих спеціалістів сфери виробництва.

До речі, рівень активності шукачів у вересні залишився фактично незмінним. Так, кількість резюме збільшилася всього на 10-15%. Найскладніше українцям через високий рівень конкуренції влаштуватися топ-менеджером, маркетологом, адміністративним спеціалістом, юристом, спеціалістом з управління персоналом. Також чимала конкуренція серед молодих спеціалістів.


Читати також:

  1. Україні бракує аграріїв
  2. Ровесники України не бажають працювати на державній службі
  3. Більшість українських студентів суміщають роботу з навчанням
  4. Причини відмови в прийомі на роботу
  5. Роботодавці шукають студентів

Тема : industry News