Міжнародні готельні мережі переорієнтовуються з Києва на регіони України
14.12.2011
Цього року вперше після кризи міжнародні готельні оператори стали знову цікавитися не лише столицею України, а й регіональними проектами, пише газета КоммерсантЪ-Украина у статті П’ятизіркова година регіонів.
Видання зазначає, що насиченість Києва готелями досягла тієї точки, коли компаніям стало вигідніше розвиватися в інших містах. “Якщо до кризи операторів цікавив лише Київ, то зараз вони все частіше звертають увагу на регіони”, – зазначає генеральний директор девелоперської компанії UDC Holding Юрій Стецьків.
За даними UDС, на кінець 2010 року 78% з опитаних міжнародних операторів пріоритетним містом для відкриття готелю в Україну називали Київ, на другому місці – Донецьк (42%), потім – Харків (40%), Одеса (37%), Дніпропетровськ ( 35%) та Львів (33%).
До кризи в регіони встиг вийти лише один великий західний оператор – Rezidor Hotel Grouр, який у 2006 році відкрив чотиризірковий готель Radisson SAS (зараз Radisson Blu) в Алушті. Цього року міжнародна група Starwood Hotels Group відкрила чотиризірковий готель Four Points By Sheraton у Запоріжжі. За останні півтора року були відкриті ще два готелі – Ramada Encore у Донецьку і у Севастополі Best Western.
Інтерес до обласних центрів проявляють й інші міжнародні оператори. Представники Marriott заявляли, що можуть відкрити наступного року готель в одному з регіонів країни, а Hilton підписав договір із девелоперською компанією Е.G.Development про управління п’ятизірковим готелем у Ялті. Крім того, мережа Rezidor Hotel Grouр підписала договір із компанією ЕСТА Холдинг, що входить до групи СКМ Ріната Ахметова, про управління тризірковим готелем у Донецьку. Девелоперська компанія в Одесі Interpoint Development підписала угоду з Swissotel & Resort про управління п’ятизірковим готелем.
КоммерсантЪ-Украина зазначає, що до кризи міжнародні оператори активно вели переговори з девелоперами про управління готелями. Про бажання працювати у країні говорили у Hyatt International, Hilton International Co., Accor Group, Starwood Hotels & Resorts, Fairmont Raffles Hotels Group Hotels і InterContinentals, а також Rezidor. Інтерес операторів пояснювався тим, що девелопери були готові інвестувати понад $ 2 млрд у будівництво готелів.
Але з початком кризи багато проектів були заморожені. Голова ради директорів компанії ХХІ століття Лев Парцхаладзе пояснює, що інвестувати в готельний бізнес могли собі дозволити лише великі компанії, оскільки термін окупності об’єктів становив у середньому 8-10 років.
До кризи компанії прагнули почати експансію в Україну саме з Києва. “У столиці зосереджений чи не весь бізнес у країні Крім того, тут є стабільний потік туристів, вартість номера в готелі та заповнюваність готелів значно вище, ніж у регіонах”, – пояснив Юрій Стецьків.
Але зараз, за його словами, після відкриття в Києві кількох готелів, конкуренція помітно загострилася. Як відомо, восени 2005 року в Києві відкрився Radisson Blu, у 2007 році – Hyatt Regency Kyiv, а у 2009 році – Intercontinental. Саме тому оператори зацікавилися регіонами.
Нині девелопери, які заморозили будівництво готельних об’єктів на початку кризи, активізували їх добудову. У консалтинговій компанії Colliers International зазначають, що зведення багатьох готельних об’єктів відновилося у 2010 році. “А враховуючи тривалість девелоперського циклу готелів, висока імовірність їх завершення у 2011-2012 роках”, – сказано в одному зі звітів компанії.
Держстат також зафіксував зростання в готельному сегменті: за дев’ять місяців цього року сума капітальних інвестицій у готелі та ресторани склала 788,3 млн грн проти 80 млн грн за аналогічний період минулого року.
Певну роль могла зіграти державна підтримка. Цього року Кабінет міністрів ввів часткову компенсацію за кредитами, залученими для будівництва готелів у рамках підготовки до проведення фінальної частини чемпіонату Євро-2012. Брати участь у конкурсі можуть ті компанії-позичальники, об’єкти будівництва яких перебувають на стадії готовності не менше 40%. А переважне право на компенсацію отримають компанії, що будують готелі у містах із найбільшим дефіцитом номерів. Зараз таким містом є Донецьк.
Порівняно з Києвом, у регіонах пропозиція готелів набагато вище, говорять учасники ринку. Зараз у столиці будується лише чотири готелі, і всі вони вже мають укладені договори з операторами – Fairmont, Holiday Inn, Hilton та Swissotel ..
“Хоча в Києві ціни на готельні номери вище, і потенційно такі проекти можуть окупитися швидше, вільних готелів для управління у столиці не залишилося. Тому готельєри почали паралельно шукати об’єкти у регіонах і в Києві”, – зазначив один із міжнародних операторів на умовах анонімності.
А Юрій Стецьків з UDC Holding підкреслює, що нині лише 5% готельного фонду в Україні перебуває під управлінням міжнародних операторів. У Європі цей показник сягає 80%.
Нагадаємо, що в листопаді заступник голови Київської міської державної адміністрації Анатолій Голубченко заявив, що до кінця року в Києві буде введено в експлуатацію чотири 4-5-зіркових готелі.
У березні міністр курортів і туризму АР Крим Георгій Псарьов заявив, що укладено угоду на управління готелем з міжнародним готельним оператором Hyatt. Готель буде розташований на базі санаторію Айвазовський у Партеніті.
Читати також:
- Попит на елітну нерухомість Києва зупинився
- Україна обійшла Норвегію, ОАЕ та Данію у рейтингу пріоритетних для ритейлу країн
- Найбільший туроператор Європи скоротив річний прибуток у чотири рази
- Українські інтернет-користувачі зареєстрували більше мільйона блогів
- Україна за десять місяців 2011 року збільшила випуск автомобілів на 42%
Джерело : КоммерсантЪ-Украина | Тема : industry News