Мобільні ПК vs планшети: на що очікувати?

За прогнозами дослідницької компанії IDC на світовому комп’ютерному ринку цьогоріч настане переломний момент: експерти передрікають, що поставки планшетів перевищать надходження всіх інших мобільних пристроїв, у тому числі й ноутбуків та трансформерів.

Згідно з оцінкою аналітиків у 2013 році поставки планшетних рішень на світовий ринок комп’ютерів зростуть майже на 60% до 229,3 млн одиниць порівняно з минулорічним показником у 144,5 млн. У свою чергу надходження мобільних ПК сягнуть позначки у 187,4 млн штук.

Варто зазначити, що до планшетів експерти відносять усі пристрої із сенсорним екраном, що мають діагональ 7-16 дюймів і можуть мати приєднувану клавіатуру або ж бути без неї. Натомість транформери, від яких не можна від’єднати клавіатуру, не є планшетами.

У 2013 році очікується такий розподіл планшетного ринку: пристрої з екраном менше 8 дюймів займуть 57% ринку, а з екраном 8-11 дюймів − 37%, від 11 дюймів − 6%.

Аналітики IDC пояснюють, що переломний момент буде зумовлений відмовою більшості користувачів від традиційних формфакторів і збільшення симпатії до планшетних пристроїв.

Також у IDC повідомляють, що в 2013 році світовий ринок персональних комп’ютерів (планшети сюди не входять) скоротився на 7,8%.

Свій останній прогноз аналітики скоректували у негативний бік, і наразі очікується, що в 2014 році поставки ПК скоротяться на 1,2% порівняно з показником 2013 року. До 2017 року світові поставки персональних комп’ютерів сягнуть позначки у 333 млн одиниць, що все одно буде менше, аніж у 2012 році (349 млн одиниць).


Читати також:

  1. Майбутнє за міні-планшетами?
  2. Спеціальне мито на імпортні авто: на що очікувати?
  3. Нетбуки невдовзі зникнуть з ринку
  4. Світовий ринок реклами продовжить зростання
  5. Сенсорні ноутбуки завойовують ринок

Тема : industry News