На світовому ринку комп’ютерів змінився лідер

Китай став найбільшим ринком ПК, змістивши з першого рядка недавнього лідера – США.

Імпорт нових комп’ютерів у Піднебесну в минулому році зріс до 69 млн пристроїв, тоді як у США цей показник становив 66 млн одиниць техніки. Такі цифри оприлюднила компанія IHS iSuppli.

Раніше Сполучені Штати займали позицію лідера щодо купівлі нових ПК, однак зараз споживачі стали частіше купувати планшети і смартфони, тоді як в КНР утримується стійкий попит на нові моделі бюджетних комп’ютерів, йдеться у звіті.

Крім того, в Китаї спостерігається паритет в обсягах продажів нових настільних ПК і ноутбуків. У той же час в Європі попит на десктопи значно впав, поступившись місце переносним рішенням.

В IHS вважають лідерство Піднебесної за обсягами покупок комп’ютерів закономірним, однак аналітиків дивує рівномірний розподіл продажів між настільними комп’ютерами і ноутбуками. Втім, уже наступного року співвідношення продажів становитиме 64% до 36% на користь ноутбуків, а зростання продажів ПК досягне 3-4%.

Останнім часом Китай став дуже привабливим місцем для великих гравців ринку. Так, вже відносно давно мусуються чутки про випуск смартфона iPhone, розрахованого на цей регіон.

Крім того, тут росте попит на програмне забезпечення. У поточному році, за прогнозом Міністерства промисловості та інформаційних технологій країни, обсяг продажів ПЗ в Китаї становитиме 99,5 млрд дол., що майже на чверть більше минулого року. При цьому імпорт софтверної продукції досягне 8,7 млрд дол., а середньорічний темп зростання дорівнюватиме 11,6%.

Нагадаємо, слабкі продажі нової ОС Windows 8, а також масовий перехід користувачів на планшети та ноутбуки привів до масштабного скорочення придбань персональних комп’ютерів у першому кварталі поточного року.


Читати також:

  1. Криза на ринку ПК триває
  2. Нетбуки невдовзі зникнуть з ринку
  3. Експерти знизили прогноз щодо українського ринку реклами
  4. Світовий ринок реклами продовжить зростання
  5. ZenithOptimedia знизив зростання рекламного ринку до 4,4% в 2012

Тема : industry News