Найбільш затребувані програмісти в Україні

Портал hh.ua нещодавно оприлюднив результати експертного опитування щодо визначення найбільш затребуваних в Україні спеціалістів IT-сфери.

Як з’ясувалося, наразі найбільший попит спостерігається на фахівців, що володіють мовою програмування Java, адже саме на Java функціонує більшість бізнес-додатків, особливо у сфері фінансів. Окрім того, за допомогою цієї мови програмування розробляються рішення для смартфонів, розважальні та ігрові програми тощо. Необхідність у Java-програмістах зумовлена й тим, що багато існуючих проектів необхідно перероблювати та доповнювати.

Також на вітчизняному IT-ринку затребувані знавці фреймворку.NET. Не менш потрібні українським компаніям і Mobile-програмісти, що здатні працювати не лише з Android, але й з iOS (Objective C). Таких програмістів найчастіше шукають великі компанії-аутсорсери, що реалізують багато проектів одночасно.

Досі на ринку відчутна необхідність й у програмістах PHP, хоча ця мова програмування дещо втратила свої позиції за кілька останніх років. Програмістів PHP наразі залучають до розробки у сфері інтернет-торгівлі та для підтримки вже існуючих продуктів.

Це дослідження чітко показує, що IT-ринку не цікаві універсальні фахівці, адже більшість менеджерів з підбору персоналу запрошують на співбесіди саме тих програмістів, які досконало знають основну мову програмування. Втім, цінність фахівця визначається й тим, наскільки він ознайомлений із супутніми технологіями та фреймворками, які можуть знадобитися в роботі.

Дослідники порталу зазначають, що на ринку цінується більше той спеціаліст, який постійно покращує свої знання в одній мові програмування, аніж такий, що базово володіє кількома мовами.


Читати також:

  1. Найбільш затребувані професії 2012 року
  2. Рейтинг найбільш соціально відповідальних компаній у 2012 році
  3. Рекламодавці не прораховують повернення інвестицій від соціальних проектів
  4. В Україні збільшилася кількість зовнішньої реклами
  5. Сеул очолив рейтинг найбільш “розумних” міст планети

Тема : industry News