НКЦПФР затвердила порядок ведення реєстру аудиторів

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) на черговому засіданні схвалила проект рішення “Про затвердження Порядку ведення реєстру аудиторів та аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки фінансових установ, що здійснюють діяльність на фондовому ринку”.

“Питання порядку ведення реєстру аудиторських фірм є вкрай важливим для комісії, і НКЦПФР уже давно стурбована аспектами підвищення якості аудиторських звітів. Адже аудиторський висновок дає регулятору можливість переконатися, що фінансова звітність компанії відображає достовірну і точну інформацію за минулий рік, а це необхідно для прозорої та ефективної роботи “, – запевнив Максим Лібанов, директор департаменту аналізу, стратегії і розвитку законодавства НКЦПФР.

Що стосується основних змін, які запроваджуються новим документом, то вони полягають в тому, що через три місяці з моменту набуття чинності цим рішенням аудиторські перевірки будуть мати право проводити виключно аудиторські фірми, включені до реєстру аудиторів та аудиторських фірм. Даний реєстр буде складатися і супроводжуватися фондовим регулятором.

У цілому, новий порядок передбачає налагодження співпраці аудиторських фірм і регулятора, удосконалення процесу надання інформації до комісії, що, в свою чергу, спрямовано на підвищення прозорості фондового ринку України.


Читати також:

  1. Роз’яснення деяких норм Порядку ведення Реєстру аудиторських фірм та аудиторів
  2. НКЦПФР переходить на електронну звітність
  3. НКЦПФР підвищує вимоги до емітентів
  4. Кабмін хоче посилити контроль над аудиторами
  5. З’їзд аудиторів України обрав новий склад Аудиторської палати

Тема : industry News