“Пірати” крадуть в України 1 млрд євро щорічно
30.04.2013
Станом на поточний рік втрати економік країн світу від підробленої продукції оцінюються майже у 700 млрд євро. Окрім того, на 2015 рік експерти очікують на подвоєння цього показника.
Як заявила Антоніна Пахаренко-Андерсон, президент Українського альянсу по боротьбі з підробками на зустрічі, присвяченій Міжнародному дню інтелектуальної власності, втрати економіки України становлять 1 млрд євро.
За словами голови альянсу, “швидкі кошти”, зароблені на підробках і реалізації неліцензійної продукції, здебільшого спрямовуються на фінансування організованої злочинності.
Зазначена сума втрат є інтегральним показником, адже, за словами пані Пахаренко-Андерсон, до процесу розробки та розповсюдження підробок належать і нелегальне працевлаштування, і несплата податків, і ігнорування норм охорони праці та нехтування технологічними умовами виробництва. У результаті українська економіка втрачає кошти, а працівники − працездатність. Також неабияк зростають ризики для покупців і споживачів товарів-підробок.
Нагадаємо, Україна була визнана Міжнародним альянсом інтелектуальної власності як найбільш піратська країна, що має дуже серйозні проблеми із захистом авторських прав.
Експерти організації зазначили, що за два роки ситуація з піратством лише погіршилася. Так, в Україні спостерігається чи не суцільне використання неліцензійного програмного забезпечення (ПЗ) не лише на підприємствах, але й у державних установах (серед порушників були виявлені податкові органи, прокуратура і Міністерство внутрішніх справ).
Так, за інформацією компанії «Майкрософт-Україна», 70% ПЗ, що використовується в центральних органах державної влади України, є неліцензійним. У Міжнародному альянсі Україну вважають головним розповсюджувачем цифрового піратства по всій території СНД і Європи.
Читати також:
Тема : industry News