Регулятор змінює правила торгівлі цінними паперами

 

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку вносить зміни до Правил здійснення діяльності з торгівлі цінними паперами.

Як повідомляється, відповідне рішення Про внесення змін до Правил (умов) провадження діяльності із торгівлі цінними паперами: брокерської діяльності, дилерської діяльності, андеррайтингу, управління цінними паперами було прийняте на черговому засіданні регулятора.

“Зміни в законодавстві, а також ситуація на фондовому ринку підштовхнули нас до актуалізації Правил здійснення діяльності з торгівлі цінними паперами”, – відзначає Олексій Тарасенко, директор департаменту методології регулювання ринку цінних паперів.

За його словами, ДКЦПФР неодноразово вдосконалювали цей документ у зв’язку з надходженням пропозицій і зауважень від професійних учасників фондового ринку і сподівається, що тепер його текст задовольнить усіх представників фондової спільноти.

Чиновник також зазначив, що нормативно-правовий акт розкриває загальні вимоги до договорів, вимоги до дилерського договорів, до договорів на брокерське обслуговування, вимоги до разового замовлення, а також до договору комісії, договору субкомісії.

Крім того, у документі йдеться про вимоги до договору доручення та договору андеррайтингу, вимоги до організації внутрішнього обліку торговця, а також порядок проведення звірки наявності грошових коштів, цінних паперів та інших фінансових інструментів, звітність торговця перед клієнтом і т.д.

“Прийняття цього нормативно-правового документа сприятиме вдосконаленню вимог до торговців цінними паперами під час здійснення ними брокерської діяльності, дилерської діяльності, андеррайтингу та управління цінними паперами, угод та операцій із цінними паперами та іншими фінансовими інструментами та в цілому покликаний сприяти попередженню і припиненню порушень на ринку цінних паперів, захисту прав інвесторів та розвитку ринку цінних паперів”, – резюмує директор департаменту методології регулювання ринку цінних паперів.

На даний момент рішення регулятора представлене на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України. Як планується, воно набуде чинності з 1 січня 2012 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.


Читати також:

  1. В Україні підприємців перевірятимуть за ступенем ризику
  2. Міжнародний аудит визначить ефективність використання бюджетних коштів.
  3. Черговість права викупу землі буде зафіксовано законодавчо.
  4. IT-галузь: розвиток технологій за прогнозами Garntner.
  5. Morgan Stanley погіршив прогноз зростання світової економіки

Джерело : Кореспондент   |   Тема : industry News