Ринок фіксованої телефонії продовжує падати

telephone

В останні роки ринок фіксованого телефонного зв’язку продовжує втрачати користувачів, а також демонструє постійне зниження рівня доходів. Про це свідчать результати нещодавно оприлюдненого дослідження міжнародного консалтингового агентства iKS-Consulting.

У першому півріччі 2012 року обсяг ринку дротової телефонії впав на 5% порівняно з показниками за останній звітний період (ІІ півріччя 2011 року) і становив 3,2 млрд грн.

Крім того, з січня по червень поточного року число користувачів фіксованого телефонного зв’язку в Україні скоротилося на 0,4% (54,6 тис. осіб). Найбільша кількість користувачів основних телефонних апаратів спостерігалася у 2008 році. Тоді ця цифра становила майже 12,5 млн абонентів. Однак з того часу показник почав падати, і вже на кінець першого півріччя 2012 року абонентська база порівняно з результатами 2008 року скоротилася на 3,1% до 12,1 млн користувачів, відзначають в агентстві.

Також експерти зафіксували зміни в структурі доходів ринку провідної телефонії, де сегменти місцевого зв’язку та міжміського/міжнародного (МММН) помінялися місцями. Виною тому став бурхливий розвиток в Україні мобільних та мережевих комунікацій: голосовий трафік (особливо міжміський) перейшов в мобільні мережі, а міжнародний частково мігрував на альтернативні види зв’язку (Skype, соціальні платформи).

Так, за останні сім років доходи МММН-зв’язку значно скоротилися, в цей період вони щорічно падали на 5-15%. Разом з тим, в основному завдяки підвищенню тарифів галузевим регулятором доходи від місцевої провідної телефонії стабільно зростали на 2-20% щороку.

Нагадаємо, що загальний обсяг українського ринку телекомунікацій за підсумками 2011 р. був оцінений в 46 млрд грн (5,8 млрд доларів США). Тоді до першої трійки операторів фіксованого широкосмугового зв’язку за обсягом абонентської бази потрапили «Укртелеком», «Воля» і «Київстар».


Читати також:

  1. В Україні продовжує падати обсяг промислового виробництва
  2. Число користувачів Інтернету перевищило 2,2 млрд
  3. ICQ втрачає користувачів
  4. Загальний держборг єврозони продовжує зростати
  5. Український IT-ринок доросте майже до 1,5 млрд євро

Тема : industry News