Ринок ПК за підсумками року скоротився

У минулому році обсяг ринку персональних комп’ютерів (ПК) скоротився на 3,5% до 352,7 млн проданих пристроїв, повідомляє компанія Gartner. У той же час, за підсумками четвертого кварталу падіння становило 4,9% порівняно з аналогічним періодом 2011 року.

Зниження попиту на комп’ютери аналітики пояснюють зміщенням інтересів споживачів убік планшетів. Якщо раніше експерти й виробники розглядали їх як розважальне доповнення до настільного комп’ютера, то зараз багато користувачів використовують їх не разом, а замість ПК, говорить провідний аналітик Gartner Мікако Кітагава.

Такому стану справ посприяла, не в останню чергу, поява на ринку дуже доступних моделей планшетів, додає аналітик.

У передноворічний сезон уперше за багато років ноутбуки й персональні комп’ютери поступилися пальмою першості іншим пристроям. При цьому в останньому кварталі 2012 року все-таки було зафіксовано невеликий стрибок попиту на недорогі ноутбуки, однак він не позначився на загальному обсязі ринку ПК.

Старт продажів нової операційної системи Microsoft Windows 8 не зумів сколихнути ринок. Причина цього не стільки сама система, скільки вендори, які не встигли вчасно вивести на ринок достатню кількість рішень, оптимізованих під нову ОС, говорять в Gartner. Однак, на думку експертів, поява таких пристроїв найближчим часом повинна пожвавити попит.

Лідером ринку персональних комп’ютерів залишилася компанія HP. За 2012 рік вона відвантажила 56,5 млн комп’ютерів, при цьому 14,6 млн припало на останній квартал року. У той же час гігант дещо «розгубив» свою ринкову частку, за підсумками року показники падіння змінилися з 6,7% до 16%.

Китайська Lenovo, другий найбільший постачальник ПК, стрімко наздоганяє лідера. За підсумками року виробник поставив 52,15 млн пристроїв, крім того її частка в минулому році зросла на 14,2%.

Третє місце за корпорацією Dell – 37,6 млн відвантажених ПК, що на 12,3% менше торішніх показників. За підсумками року американський вендор контролював 10,2% ринку персональних комп’ютерів.


Читати також:

  1. Прогноз IT-трендів 2013 року
  2. Ринок планшетів в Україні демонструє високі темпи зростання
  3. Ринок смартфонів зріс на 45%
  4. Рекламодавці не прораховують повернення інвестицій від соціальних проектів
  5. Найбільші бізнес-помилки 2011 року

Тема : industry News