Ринок праці в 2012 році

Кадровий портал hh.ua проаналізував ринок праці 2012 року й з’ясував, хто платить і отримує більше за всіх. Так, найпривабливіші умови праці, як і колись, пропонують великі міжнародні компанії, а найвищі зарплати в топ-менеджерів і фахівців сфери інформаційних технологій.

Особливою рисою українського ринку праці, відзначає hh.ua, є небажання роботодавців публікувати інформацію про заробітну плату кандидатів. Такі дані розміщуються лише в 20% вакансій, для порівняння, у Росії ці дані у вакансіях оприлюднюють 60% компаній, а у Великобританії – 90%.

Найвищий рівень оплати праці пропонують айтішнікам, юристам і фахівцям з фінансів. Також на високу зарплату претендують менеджери з продажів, фахівці по роботі з клієнтами й торгові представники, щоправда, для останніх йдеться скоріше про хорошу процентну ставку, преміальні та бонуси.

Крім того, протягом минулого року в топ-зарплат постійно входили вакансії для технічних співробітників і керівників напрямів бізнесу. Новачками рейтингу стали керівники, інженери й фахівці-технологи для виробничих підприємств.

Однак за підсумками року десятка лідерів майже повністю складається з перших осіб компаній. Разом з тим, у топ-10 щомісяця були наявні пропозиції для програмістів і девелоперів, відзначає hh.ua.

У минулому році зарплати зросли на 20-25% у середньому по ринку. Значно збільшилися доходи у фахівців із продажів, медичних представників та IТ-спеціалістів. А от початківцям, що тільки-но почали будувати кар’єру, і банківським працівникам  доводитися очікувати суттєвих підвищень заробітної плати.

Варто відзначити істотну різницю між максимальною й середньою заробітною платою. Так, зарплати керівників і директорів в 2012 році стартують з позначки 16-18 тис. грн, тоді як середня зарплата для офісних співробітників становить 5-6 тис. грн, а мінімальна оплата для стажиста зовсім смішна − 1-1,5 тис. грн.


Читати також:

  1. Рейтинг найбільш соціально відповідальних компаній у 2012 році
  2. У травні зріс ринок праці
  3. Дослідження: вільний робочий графік підвищує продуктивність праці
  4. Аналітики: У 2012 році ВВП України зросте на 4%
  5. На інтернет-рекламу в 2012 році витратять $ 98 млрд

Тема : industry News