Роботодавці шукають студентів

Ринок праці в Україні демонструє ознаки кризи – компанії шукають співробітників з меншим досвідом і, відповідно, на меншу зарплату.

Український роботодавець прагне взяти кандидата, якого можна було б навчити в процесі роботи, однак і платити йому готовий менше. У такій ситуації найбільш привабливими шукачами стають випускники вишів і студенти. Такі дані нового дослідження кадрового порталу hh.ua.

Експерти порталу повідомляють, що минулого року помітно знизилися вимоги до досвіду роботи фахівців. Раніше в основному розміщувалися вакансії з вимогою не менше 3-6 років роботи, а в 2012 істотно зріс обсяг пропозицій для тих, хто пропрацював 1-3 роки і навіть менше.

Попит на студентів зростає швидше, ніж на інших кандидатів. Кількість вакансій для молодих фахівців росла в 2012 році, збільшується і зараз. Роботодавці цінують в співробітниках не стільки досвід, скільки ініціативність та енергійність, асоціюючи ці якості з молодістю, кажуть аналітики.

Значна частина вакансій для студентів і випускників відносяться до сфер маркетингу, реклами і PR; продажів; науки, освіти; туризму та готельного бізнесу.
За інформацією рекрутерів, найбільш затребуваною професією є менеджер з продажу.

Однак тут є свої нюанси. Найчастіше претендентам пропонують роботу на умовах самоокупності – за бонуси. Найбільш характерна така практика для сфери страхування.
Разом з тим, очікувати зростання середньої зарплати кандидатам-студентам не доводиться, тоді як по ринку вона зросте, за прогнозами Ernst & Young, на 10-15%.

При цьому серед співробітників без досвіду роботи і студентів найвища конкуренція на ринку праці – майже шість претендентів на одне місце, кажуть рекрутери.

Серед найбільш популярних сфер для працевлаштування молоді: фінанси (більше 11% всіх резюме), адміністративний персонал (10,9%) і маркетингова діяльність (10,3%). Найменше кандидати зацікавлені у галузі фармацевтики та медицини (1,08%), а також видобутку сировини (0,61%).


Читати також:

  1. Названі найпривабливіші українські роботодавці
  2. Більшість українських студентів суміщають роботу з навчанням
  3. Працівники шукають стабільності
  4. Роботодавцям потрібні IT-фахівці
  5. Ровесники України не бажають працювати на державній службі

Тема : industry News