“Розумних пристроїв” почали поставляти ще більше

За перший квартал поточного року обсяг поставок «розумних» мобільних пристроїв зріс на 37,4% порівняно з тим же періодом минулого року. Всього за січень-березень було ввезено 308,7 млн таких пристроїв, повідомляє аналітична компанія Canalys.

На ринку операційних систем лідерство утримує Android. На частку цієї системи припадає 59,5% ринку. Слідом за нею розмістилися Apple з iOS (19,3%) і Microsoft (18,1%). Слід зазначити, що в останньої сильні позиції на ринку ПК, проте в секторі мобільних пристроїв в компанії ринкова частка досить мала.

Смартфони очікувано є драйверами ринку. Аналітики Canalys рапортують про 216,3 млн відвантажених пристроїв, при цьому динаміка зростання становить 47,9%. У сегменті домінують Android-пристрої – частка ринку 75,6%. Компанія Samsung є лідером сегменту, її ринкова частка збільшилася на 64,3%, зараз вона займає 32% світового ринку.

Однак найбільш динамічним залишається ринок планшетів. Після того як планшетні пристрої стали товарами масового попиту, темпи їх продажів випередили темпи зростання всього ринку. За оцінками Canalys, у річному вираженні сегмент планшетів зріс вдвічі – до 41,9 млн пристроїв. У сегменті лідирує Apple (частка 46,4%), однак компанія почала втрачати свої позиції перед пристроями на базі ОС Android.

При цьому продовжують падати показники поставок ноутбуків. За перший квартал поточного року було відвантажено 50,5 млн одиниць. Падіння показника становить 13,1% порівняно з минулим роком. При цьому в Західній Європі ринок скоротився більш ніж на чверть.

Нагадаємо, за даними International Data Corporation (IDC) у першому кварталі 2013 року в річному вираженні світовий ринок мобільних телефонів зріс на 4%. Втім, за цей період смартфони вперше в історії зуміли випередити мобільні телефони за темпами продажів.


Читати також:

  1. Ринок смартфонів зріс на 45%
  2. Продажі комп’ютерів і телефонів продовжать зростати
  3. В Україні стрімко зростає ринок планшетів
  4. Українці обирають ноутбуки
  5. Обсяг мобільного трафіку наздоганяє традиційний

Тема : industry News