Що мотивує українців до роботи?

За результатами опитування hh.ua 7 з 10 українських офісних працівників до ефективної праці стимулює можливість додаткового прибутку. У той же час працедавці прив’язують зарплату своїх підлеглих до їхніх реальних заслуг, нараховуючи бонуси та премії.

Дані опитування показують, що найефективнішою мотивацією для персоналу є матеріальна, адже зростання цін спричинило значне  погіршення фінансового стану українців, тому для 2/3 офісних працівників  підвищення зарплати та нарахування премій є основним стимулом працювати краще.

Проте «білі комірці» мотивуються не лише матеріально. Для двох з п’яти офісних працівників важливими мотивами є кар’єрний і особистісний ріст. Важлива умова плідної роботи для них − це можливість побудови кар’єри, а також цікаві робочі задачі.

Трохи менше третини респондентів до ефективної роботи спонукає хороший колектив, визнання з боку колег і керівництва, а також лояльне ставлення працедавця до гнучкого графіка роботи.

Натомість корпоративна культура не відіграє важливої ролі в бажанні працівника бути ефективним на роботі: менше 1/10 частини респондентів звертають увагу на цінності компанії, у якій працюють.

Іншими мотивуючими факторами є відчуття відповідальності, можливість займатися улюбленою справою, а також страх стати безробітним.

Також опитування продемонструвало, що працедавці розуміють потреби своїх підлеглих, тож більшість мотивує їх матеріально, але збільшити зарплати може лише ¼ працедавців, а двоє з п’яти прив’язують зарплату до реальних здобутків людей, за що виплачують їм бонуси. Ще ¼ підвищують профрівень працівників, організовуючи внутрішнє корпоративне навчання.


Читати також:

  1. Пошук роботи в українців займає більше 6 місяців
  2. Українців мотивує почуття відповідальності за роботу, що виконується
  3. Що мотивує українців
  4. Більшість українців не працюють за здобутою спеціальністю
  5. В Україні все більше поширюється практика віддаленої роботи

Тема : industry News