Що очікує IT-галузь у найближчому майбутньому?

Як повідомляється в інформаційно-аналітичному бюлетені КМУ, протягом трьох найближчих років галузь інформаційних технологій буде зростати швидкими темпами. Таку інформацію повідомляє УНН.

У тексті бюлетеню зазначається, що за підрахунками експертів галузі, за останні п’ять років обсяги світового ринку IT збільшуються в середньому на 10% щорічно, при середньому зростанні економіки у 3%. Згідно з прогнозами аналітиків, галузь продовжуватиме зростання на 10-15% щорічно протягом трьох років.

Також Україна має непоганий потенціал, щоб наростити експорт IT-аутсорсингу на суму близько 2 млрд доларів. До речі, минулого року експорт вітчизняних комп’ютерних послуг зріс на 50% і сягнув позначки у 800 млн доларів. Натомість продажі товарів через Мережу зросли більш аніж вдвічі. Про це зазначає Валерій Омельченко, голова Комітету Верховної Ради з питань інформатизації і інформаційних технологій.

Нагадаємо, що в Україні лише у поточному році з’явилося 1,5 тисяч нових інтернет-магазинів. Наразі з усіх вітчизняних підприємств продають свою продукцію онлайн лише 12%. Щодо обсягу торгівлі онлайн, то від початку року він досягнув 47,5 млрд грн, що становить 7,5% від загального роздрібного товарообороту в країні. Про це пише «Финобзор».

Такий успіх неабияк пов’язаний із загальною кількістю користувачів Мережі. Зараз Україна посідає 33 сходинку в світі за охопленням Інтернетом населення і є лідером зростання кількості користувачів Мережею в Європі. Очікується, що за підсумками 2013 року обсяг вітчизняного ринку інтернет-торгівлі сягне $2 млрд. А вже до 2018 року гравці ринку передрікають зростання  400%, до $10 млрд.


Читати також:

  1. IT-галузь: розвиток технологій за прогнозами Garntner.
  2. Україна увійшла в ТОП-25 світових імпортерів
  3. Число користувачів Інтернету перевищило 2,2 млрд
  4. Бізнес очікує на збільшення числа операцій M&A
  5. Обсяг вітчизняної електронної торгівлі перевищить $2 млрд

Тема : industry News