Що очікує на сонячну енергетику в 2013 році?

За останніми даними асоціації EPIA, сумарна потужність геліоустановок у світі перевищила рубіж у 100 ГВт, а популярність використання енергії сонця розповсюдилася й на інші континенти, хоча раніше єдиним лідером була Європа.

Згідно зі статистичними даними, за минулий рік потужність світових геліоенергетичних установок зросла на 31 ГВт, подолавши позначку 100 ГВт. Зараз геліоенергетичні установки продукують стільки ж енергії, як і 16 потужних атомних чи вугільних електростанцій.

У нещодавній доповіді асоціації зазначається, що потужність усіх сонячних батарей у країнах Євросоюзу в сумі сягнула 70 ГВт. Так, в Італії частка сонячної енергії становить 7% від усієї енергії, що використовується, у Німеччині цей показник сягає 6%, а в Греції − 4%.

За минулий рік у ЄС було встановлено нові фотоелектричні перетворювачі потужністю 17 ГВт, а більшу частину цього приросту забезпечила Німеччина – 8 ГВт. Якщо порівнювати сонячну енергію з іншими джерелами, то за 2012 рік сумарна потужність вітрової енергетики збільшилася на 12 ГВт, а електростанцій, що працюють на газу, − на 5 ГВт. У той же час з експлуатації виводилися нафтові (3 ГВт) та атомні електростанції (1 ГВт).

За словами президента асоціації EPIA Вінфріда Хоффмана, бум використання енергії сонця з Європи перекинувся на інші континенти, насамперед на Азію та Північну Америку. До прикладу, у 2012 році Китай і Сполучені Штати встановили вдвічі більше  фотоелектричних перетворювачів, аніж у 2011 році, а в Індії введені в експлуатацію потужності, що в п’ять разів перевищили показник 2011 року.

Пан Хоффман прогнозує продовження зростання й у поточному році, адже собівартість сонячної енергії стрімко падає, що робить її все привабливішою. Ще 20 років тому виробництво однієї кіловат-години вартувало 1 євро, натомість зараз − менш аніж 10 євроцентів, а в деяких регіонах − 6-7 центів.

Найвищі темпи експерти асоціації прогнозують молодим з погляду сонячної енергетики ринкам, які цьогоріч можуть обігнати Німеччину за динамікою зростання. Очікується, що найбільший приріст продемонструє Китай, Японія і США.


Читати також:

  1. Крим переходить на сонячну енергію
  2. МВФ знизив прогноз зростання світової економіки в 2013 році до 3,9%
  3. У 2013 році ринок реклами на радіо може зрости на 20%
  4. Скільки світ витратить на IT у 2013 році?
  5. Millward Brown визначило головні тренди діджитал і медіа в 2013 році

Тема : industry News