Що відбувалося на ринку праці у січні?

Зазвичай січень – це місяць затишшя на ринку праці, адже через чималу кількість вихідних днів активність шукачів і працедавців падає.

Тож перший місяць 2016 року не ознаменувався значним збільшенням числа вакансій, а кількість нових резюме скоротилася майже на 6% порівняно з передсвятковим періодом. Втім, відносно до грудня 2015 року резюме відчутно побільшало. Такими є дані порталу hh.ua.

Традиційно в ТОР-5 регіонів за кількістю вакансій увійшли міста-мільйонники: Київ, Харків, Дніпропетровськ й Одеса. Найбільш відчутним приріст вакансій за аналізований період спостерігався на Харківщині, Херсонщині, Черкащині, а також у Львівській і Дніпропетровській областях.

Кількість пропозицій від працедавців суттєво впала в Кіровограді, Житомирі, Сумах та Полтаві.

Дещо активніше стали шукати роботу шукачі Херсонщини, Хмельниччини й Одещини. А спад у пошуку працевлаштування аналітики зауважили в Тернопільській, Волинській і Кіровоградській областях.

Значну кількість резюме розміщували охочі знайти роботу айтішника, бухгалтера, фінансиста, представники виробничих спеціальностей, молоді спеціалісти і менеджери з продажу. Зменшилася активність серед піарників, маркетологів та представників сфери консалтингу.

Найбільше в січні український ринок праці потребував фахівців з продажу, представників IT-сфери, шукачів без досвіду роботи і студентів, маркетологів, рекламників, піарників і адміністраторів.

Що стосується рівня зарплат, то за даними дослідження їх рівень залишився незмінним. Зростання курсу долара змусило працедавців ще торік закріпити розмір зарплат у гривнях. На початку року матеріальні компенсації підвищили лише тим працівникам, хто виконав план, а також відчутно вплинув на бізнесові показники компанії за підсумками року.


Читати також:

  1. Що відбувалося на ринку праці у червні?
  2. У липні український ринок праці активізувався
  3. Що відбувається з ринком праці у 2015 році?
  4. Падіння ринку праці становить до 25%
  5. Ситуація на ринку праці в серпні

Тема : industry News