Що загрожує інформаційній безпеці компанії?

Як виявилося, некоректні дії з боку працівників компаній стали головним чинником проблем внутрішніх інцидентів інформаційної безпеки, через які відбувся витік даних конфіденційного характеру.

Таку інформацію оприлюднила компанія B2B International, проаналізувавши дані опитування Global corporate IT security risks 2013, що проходило в усьому світі у 2013 році серед представників бізнесу у співпраці із Лабораторією Касперського. Таку інформацію повідомили виданню ЛІГАБізнесІнформ у Лабораторії.

Попри те, що досить часто причиною внутрішніх інцидентів стає використання працівниками під час виконання робочих завдань програмного забезпечення із вразливістю (39% у світі і 42% у Східній Європі), обсяг різних інцидентів, що мали місце з вини працівників, також чималий. Чотири з п’яти видів внутрішніх інцидентів у компаніях були спровоковані некоректними діями співробітників.

Третина опитаних (32% у світі і 32% у Східній Європі) заявили, що витоки інформації відбувалися через помилки працівників. Одна третя компаній заявила, що інциденти були пов’язані із втратою або крадіжкою мобільних пристроїв, що сталося з вини персоналу. У Східній Європі цей показник дорівнює 23%.

Працівники спеціально спровокували витік даних у кожній 5-й компанії (показник у світі − 19%, у Східній Європі − 22%). У свою чергу інциденти, що відбулися через неправильне використання мобільних пристроїв (SMS, мобільні поштові клієнти) мали місце у 18% компаній у світі (у Східній Європі − 17%).

Також у середньому 7% респондентів повідомили в ході опитування, що важлива конфіденційна інформація щодо діяльності компанії втрачалася через дії працівників.


Читати також:

  1. Працівники приділяють велику увагу репутації компанії
  2. Компанії стали більше вкладати у розвиток персоналу
  3. Яким спеціалістам не загрожує безробіття в Україні?
  4. Компанії збільшують IT-бюджети
  5. Компанії сумніваються у здатності своїх менеджерів ефективно розвивати бізнес

Тема : industry News