Скільки світ витратить на IT у 2013 році?
02.04.2013
Аналітична компанія Gartner склала прогноз щодо світових витрат на IT-галузь у 2013 році. Згідно з ним, затрати на інформаційно-технологічні продукти та послуги зростуть трохи більше ніж на 4% порівняно з 2012 роком, досягнувши позначки у 3,8 трлн доларів.
Річард Гордон, аналітик компанії, зазначає, що банківська криза на Кіпрі, бюджетні скорочення у Сполучених Штатах та загальноєвропейські економічні проблеми посприяли нестабільності світового IT-бізнесу.
Дещо раніше майже всі світові IT-вендори у своїх останніх щоквартальних звітах зазначали, що відчувають на собі макроекономічний тиск, який змусив багатьох великих клієнтів відкласти замовлення на пізніші терміни або взагалі відмовитися від них.
У найближчому майбутньому Gartner не виключає нових економічних стресів, але аналітики сподіваються, що вони матимуть короткостроковий характер і спричинять лише локальні впливи на IT-витрати. Очікується, що стратегічні затрати на інформаційно-технологічні продукти та послуги у найближчі роки лише зростатимуть.
Так, згідно з прогнозом, витрати на телекомунікації збільшаться цьогоріч на 2%, досягнувши позначки у 1,69 трлн доларів, хоча в 2012 році витрати скоротилися на 0,4%. Саме телекомунікації є найбільшим сектором IT. За даними компанії, зниження прибутку операторів стільникового зв’язку від передачі голосових даних компенсується коштами, витраченими клієнтами на передачу інтернет-даних.
Також очікується, що на 6,4% до 297 млрд доларів зростуть витрати компаній на корпоративне програмне забезпечення. У 2012 році підйом у цьому секторі становив 3,5%. У той же час у 2013 році прогнозують зміни в структурі витрат на софтверному ринку. Приміром, рішення для інтеграції та управління поставками, бази даних будуть зростати вище середнього по ринку.
Щодо витрат на IT-послуги, то вони збільшаться на 4,5% до 918 млрд доларів. Затрати на підтримку дата центрів дорівнюватимуть 146 млрд доларів, а на нове апаратне забезпечення – 718 млрд, що буде майже на 8% більше, аніж у 2012 році.
Нагадаємо, що українські роботодавці відчувають гостру потребу у кваліфікованих IT-фахівцях. Дізнайтеся більше за посиланням.
Читати також:
Тема : industry News