Складено список найперспективніших українських освітніх програм

Тижневик «Фокус» опублікував список найбільш ефективних і перспективних навчальних програм українських вузів.

У своєму дослідженні експерти журналу робили акцент на практичній цінності отриманих знань. «Фокус» відібрав програми співпраці українських університетів з іноземними вузами, а також з вітчизняними роботодавцями.

Університети України мають досвід співпраці з навчальними закладами Європи, США, Китаю таі Японії. Серед країн-партнерів лідером є Німеччина – у наших навчальних закладів дев’ять партнерських проектів з німецькими вишами. В основному міжнародне співробітництво передбачає підготовку фахівців за напрямами економіка, менеджмент та IT.

Переважна більшість програм розраховано на стажування учнів за кордоном. Причому витрати на себе можуть брати як українські вузи, так і країна, яка приймає. Міжнародні програми, що представлені в списку, передбачають видачу окремого сертифіката або диплома за проходження курсу, що збільшує конкурентоспроможність випускника на ринку праці.

Найбільше шансів знайти підходящу роботу, на думку видання, мають студенти, які пройшли освітню програму «Фінансовий менеджмент у сфері бізнесу» Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана. Партнерами проекту виступають «ОТП Банк» і «Райффайзен Банк Аваль», а також компанія «Київхліб».

У трійку програм, після проходження яких простіше влаштуватися в перспективну компанію, також увійшли проекти Сумського національного аграрного університету (програма «Українська Аграрна Школа», партнер агрохолдинг «Мрія») та Національного університету «Львівська політехніка» (програма «Взаємодія з цільовими навчальними закладами в регіонах присутності виробничих підприємств групи «ДТЕК», партнер «ДТЕК Західенерго»).

Поїхати на стажування за кордон мають можливість слухачі курсів Київського національного торговельно-економічного університету за партнерською програмою з французькою Вищою школою комерції (Париж) «Магістерська програма ESCP Europe».

Окрім того, експерти «Фокуса» відзначають КНУ ім. Шевченка спільно з німецькою Школою бізнесу та інформаційних технологій за програму «Проект впровадження навчання і знань зеленого бізнесу та менеджменту серед студентської молоді», а також Одеську національну академію зв’язку ім. Попова спільно з Дрезденським технологічним університетом за проект «Науково-практичне стажування магістрів за спеціальністю «Інформаційні мережі зв’язку».

З повним списком можна ознайомитися у випуску журналу «Фокус» від 24 травня цього року.


Читати також:

  1. Нацбанк встановив нові умови для програм рефінансування
  2. Для українських підприємств IT-галузі пропонують ввести спеціальний податковий режим
  3. Новий партнер Асоціації консалтингових фірм – Київський університет права НАН України
  4. Більшість українських фахівців хотіли б працювати за кордоном
  5. Facebook, Google+ і Twitter очолили список найпопулярніших соціальних мереж світу

Тема : industry News