Смартфони набирають популярність

У поточному році смартфони займуть більше половини ринку мобільних пристроїв, такий прогноз дослідницької компанії IDC.

У 2013 році загальносвітові продажі смартфонів сягнуть позначки в 918 млн проданих пристроїв, що дозволить зайняти 50,1% консолідованого ринку такої продукції. Різкий стрибок попиту на гаджети відбудеться на ринках Китаю, Індії та Бразилії.
В IDC говорять, що в поточному році кількість проданих смартфонів вперше перевищить кількість проданих мобільних телефонів.

Поява доступних моделей смартфонів, постійне розширення сфери застосування пристроїв, дедалі більше охоплення 4G-мереж – три основні чинники, які суттєво стимулюють поширення смартфонів, що робить гаджет привабливим продуктом для масового споживача, відзначають аналітики IDC.

Крім того, згідно з прогнозом до кінця 2017 року у світі буде вироблятися приблизно 1,5 млрд смартфонів щорічно, що дозволить їм зайняти 75% ринку мобільних пристроїв. Бразилія та Індія в найближчі п’ять років залишаться головними каталізаторами попиту на смартфони, додають аналітики.

Раніше дослідницька компанія Gartner відрапортувала, що світові продажі мобільних телефонів, з урахуванням смартфонів, за підсумками 2012 року становили 1,75 мільярдів пристроїв, падіння ж було 1,7%. Ринок показав зниження вперше з 2009 року, разом з тим стійке зростання попиту на смартфони продовжилося.

Зовсім інша ситуація зі звичайними мобільними телефонами. У IV кварталі минулого року виробникам вдалося реалізувати лише 264 400 000 таких пристроїв. Це на 19% нижче порівняно з відповідним періодом 2011 року, про що свідчить звіт Gartner.

Нагадаємо, згідно з дослідженням компанії Forrester Research (FR) у 2017 році кількість користувачів планшетних комп’ютерів у Західній Європі зросте у п’ять разів. За прогнозами експертів, до цього часу в регіоні буде працювати понад 147 млн ​​подібних гаджетів.


Читати також:

  1. Ринок ПК за підсумками року скоротився
  2. Ринок смартфонів зріс на 45%
  3. Світовий ринок мобільної реклами зростає, випереджаючи прогнози
  4. IT-сектор стане драйвером світової економіки
  5. Прогноз IT-трендів 2013 року

Тема : industry News