США стануть центром світової промисловості
25.09.2012

Низькі трудовитрати та порівняно дешевий газ і електроенергія дозволять Сполученим Штатам найближчим часом стати центром світової промисловості, впевнені експерти Boston Consulting Group.
З урахуванням продуктивності праці трудовитрати у США до 2015 року будуть нижчими на 20-45% , ніж у теперішніх промислових лідерів, прогнозують у BCG.
Ринок робочої сили країни є дуже гнучким, до того ж він має низькі «бар’єри виходу». А природний газ, за рахунок поновлення видобутку на великих підземних родовищах сланцевого газу США, буде на 50-70% дешевшим, ніж в інших розвинених країнах. Не виникне проблем і з витратами на логістику − через невисоку завантаженість американських портів при зворотному транзиті знизяться транспортні витрати.
Наразі світова торгівля промтоварами зосереджена у розвинених країнах. На найбільш потужні економіки та китайський ринок припадає до 75% світового експорту. До того ж, приблизно 80% світової торгівлі зосереджено на 7 промислових галузях − транспорт, хімічна промисловість, електроніка, електрообладнання, паливний комплекс, машинобудування, первинні метали.
Така ситуація на світовому ринку разом з низькими виробничими витратами сприятиме збільшенню внеску Штатів у світовій експорт уже найближчим часом. Експерти прогнозують, що експортні переваги США порівняно з рештою розвинених країн у різних галузях становитимуть від 5 до 25%.
Промислові концерни США зможуть отримати 2-7% експортного виробництва західноєвропейських країн та Японії, що в грошовому еквіваленті становить до $ 90 млрд, вважають в BCG. Із США ж в інші країни експорт збільшиться на 3%. В першу чергу, зростання відбудеться в хімічній галузі, транспортному устаткуванні і машинобудуванні.
Зміни на ринку промислового виробництва позитивно вплинуть й на ринок праці США, де число додаткових робочих місць до кінця десятиліття зросте на 2,5-5 млн.
Читати також:
Тема : industry News