США стануть центром світової промисловості

flag

Низькі трудовитрати та порівняно дешевий газ і електроенергія дозволять Сполученим Штатам найближчим часом стати центром світової промисловості, впевнені експерти Boston Consulting Group.

З урахуванням продуктивності праці трудовитрати у США до 2015 року будуть нижчими на 20-45% , ніж у теперішніх промислових лідерів, прогнозують у BCG.

Ринок робочої сили країни є дуже гнучким, до того ж він має низькі «бар’єри виходу». А природний газ, за рахунок поновлення видобутку на великих підземних родовищах сланцевого газу США, буде на 50-70% дешевшим, ніж в інших розвинених країнах. Не виникне проблем і з витратами на логістику − через невисоку завантаженість американських портів при зворотному транзиті знизяться транспортні витрати.

Наразі світова торгівля промтоварами зосереджена у розвинених країнах.  На найбільш потужні економіки та китайський ринок  припадає до 75% світового експорту. До того ж, приблизно 80% світової торгівлі зосереджено на 7 промислових галузях −  транспорт, хімічна промисловість, електроніка, електрообладнання, паливний комплекс, машинобудування, первинні метали.

Така ситуація на світовому ринку разом з низькими виробничими витратами сприятиме збільшенню внеску Штатів у світовій експорт уже найближчим часом. Експерти прогнозують, що експортні переваги США порівняно з рештою розвинених країн у  різних галузях становитимуть від 5 до 25%.

Промислові концерни США зможуть отримати 2-7% експортного виробництва західноєвропейських країн та Японії, що в грошовому еквіваленті становить до $ 90 млрд, вважають в BCG. Із США ж в інші країни експорт збільшиться на 3%. В першу чергу, зростання відбудеться в хімічній галузі, транспортному устаткуванні  і машинобудуванні.

Зміни на ринку промислового виробництва позитивно вплинуть й на ринок праці США, де число додаткових робочих місць до кінця десятиліття зросте на 2,5-5 млн.


Читати також:

  1. Зростання світової економіки у наступному році не очікується
  2. Morgan Stanley погіршив прогноз зростання світової економіки
  3. Обсяг світової торгівлі сягнув рекордного рівня
  4. МВФ прогнозує повільне зростання світової економіки
  5. Дослідження: вільний робочий графік підвищує продуктивність праці

Тема : industry News