Темпи зростання продажів у ресторанному бізнесі вповільнилися

У першому півріччі 2013 року в Україні на послуги громадського харчування (кав’ярні, ресторани, паби, заклади швидкого харчування) було витрачено $1,96 млрд, що більше на 10%, аніж за аналогічний період 2012 року.

Таку інформацію виданню Biz.Liga.net повідомила  Ольга Насонова, директор компанії Ресторанний консалтинг. За прогнозом експертів Асоціації ресторанів України, за підсумками року український ресторанний бізнес зросте максимум на 13%. Але, починаючи з 2010 року, ринок зростав на 18-25% щорічно.

Як повідомляє КоммерсантЪ-Украина у статті “Ресторани подають ідеї”, така ж тенденція не оминула і відкриття нових ресторанів. А тимчасові гравці ринку та “ветерани”, які не змогли перелаштувати свою роботу відповідно до нових реалій ринку, йдуть з нього. Держстат наводить наступні цифри: за півроку в Україні припинили свою діяльність 226 закладів громадського харчування. У 2012 році за аналогічний період таких нарахували 151.

Зниження темпів зростання вітчизняного ресторанного бізнесу пояснюють не лише загальною стагнацією економіки, але й забороною на куріння у приміщеннях закладів громадського харчування. Перш за все, постраждали кальян-бари, які, вочевидь, взагалі зникнуть з ринку, − зазначає Ольга Насонова.

Також відчули на собі наслідки заборони на куріння кав’ярні з обслуговуванням офіціантами та нічні клуби. З бізнесу також пішли заклади, які були відкриті до Євро-2012, але не виправдали очікувань власників.

Експерт також прогнозує, що ресторанний ринок надалі зростатиме на 10-11% щорічно, буде помітна тенденція до сегментування закладів: “некафе” (розрахунок за час, проведений у закладі, а не за страви), ресторани-гриль, еко-ресторани, йогуртерії, пересувні кав’ярні, кафе-кулінарії, дитячі кафе, ресторани з активною розважальною програмою тощо.


Читати також:

  1. IT-ринок України знизив темпи зростання
  2. Ринок планшетів в Україні демонструє високі темпи зростання
  3. ZenithOptimedia знизив зростання рекламного ринку до 4,4% в 2012
  4. В Україні прискорюються темпи будівництва нерухомості
  5. В Україні не очікується зростання ринку M&A

Тема : industry News