Третина роботодавців перевіряє профілі шукачів у соцмережах

Як стало відомо, 29% українських працедавців перевіряють профіль претендента на посаду у соціальній мережі Facebook, перед тим як прийняти рішення щодо його кандидатури.

На другому місці у менеджерів з підбору персоналу − соцмережа “ВКонтакте”. Так, компромат на шукача там шукають 26% респондентів. Трійку найпопулярніших соцмереж замикає мережа професійних контактів LinkedIn, їй довіряє 23% опитаних.

Натомість в “Однокласниках” проглядають профілі лише 13% представників компаній, і лише 4% звертаються до профілю Google+. Цікаво, що лише 5% HR-менеджерів перевіряють “сліди” претендента на посаду в усіх згаданих соціальних мережах.

Ці дані були отримані у ході дослідження, що було проведене на замовлення Forbes Україна кадровим порталом HeadHunter спільно з консалтинговою компанією Hudson. У дослідженні взяли участь 600 респондентів: HR-директори, менеджери вищої ланки, а також власники бізнесу.

Також результати дослідження показали, що 80% невеликих компаній перевіряють інформацію про шукачів у соцмережах. При цьому третя частина роботодавців звертає увагу на відповідність постів, опублікованих претендентом, засадам корпоративної етики.

Окрім того, згідно із результатами дослідження, у першому півріччі поточного року найпростіше знайти роботу було фахівцям з продажів та айтішникам. Щодо найближчого майбутнього, то найбільше вакансій відкриватиметься в IT-сфері і фармацевтичній галузі. Лише компанії цих сфер планують розширення штату, натомість інші скорочуватимуть кількість працівників, вирішуючи проблеми з персоналом за допомогою ротації.

Нагадаємо, що згідно з іншим дослідженням, найпрестижнішою професією в Україні визнали IT-працівника. На другому та третьому місцях – бізнесмен та юрист.


Читати також:

  1. Обсяг спаму у соцмережах за 6 місяців зріс у 3,5 рази
  2. Третина співробітників вважають свого боса некомпетентним
  3. Для роботодавців освіта – не вирішальний фактор
  4. Власні сайти має третина компаній в Україні
  5. Де шукають лідерів

Тема : industry News