У чому причина невдалої співбесіди?

Більшість українців після невдалої співбесіди схильні звинувачувати себе в провалі, нарікаючи на погану самопрезентацію. Про це свідчать результати дослідження кадрового порталу hh.ua.

Hh.ua відзначає, що часті інтерв’ю зазвичай стають правилом під час пошуку роботи. Але ходити на співбесіди більше одного разу на тиждень можуть собі дозволити тільки 40% кандидатів.

Лише 3% опитаних влаштувалися на роботу, яка підходить, відразу після першої співбесіди. Третина претендентів ходили на такі зустрічі раз на місяць під час останнього пошуку роботи.

У той же час половина «білих комірців» нарікають про згаяний час на більшості співбесід. Проте 25% опитаних усе ж вважають, що навіть невдалий досвід у підсумку виявився корисним для них.

У разі невдалого проходження інтерв’ю 85% респондентів брали провину на себе, і тільки 15% вважають, що їх недооцінили з вини роботодавця. Серед причин провалу лідирують погана самопрезентація (59%), незацікавленість у роботі (28%) та складність пропонованої вакансії (14%).

При цьому дослідження показало, що 80% опитаних мають досвід проходження невдалої співбесіди з вини наймача.

Найчастіше в таких випадках скаржаться на недостовірну, неповну або неправдиву інформацію про вакансії. Третина респондентів стикалася з некоректними і деколи неадекватними питаннями інтерв’юера, крім того, 12% мали досвід стресового інтерв’ю.

Більшість історій, пов’язаних з некоректними питаннями співрозмовника, прямо не стосуються професійної діяльності претендента, зазначає hh.ua. 

Так, кандидати скаржаться на запитання особистого характеру або психологічної спрямованості. У випадках, коли ставляться особисті питання, переважає гендерна особливість – у жінок під час інтерв’ю частіше запитують про приватне життя, ніж у чоловіків.

Крім того, серед історій про невдалі співбесіди були розповіді про проблеми з тайм-менеджментом. Кожна друга-третя історія пов’язана із запізненнями, очікуваннями і затримками роботодавця.


Читати також:

  1. Що хочуть бачити здобувачі на корпоративних сайтах
  2. Українці нещасні на роботі
  3. Кожен п’ятий українець вважає наради марною тратою робочого часу
  4. Українці не бажають відкривати власну справу
  5. Для роботодавців освіта – не вирішальний фактор

Тема : industry News