У Європі планшети спричинили падіння комп’ютерного ринку

За перший квартал поточного року продажі планшетів лише в Україні обігнали за темпами зростання сегмент смартфонів і зросли на 508%. У той же час частка гаджетів на операційній системі Android  наразі становить 91%. Таку інформацію повідомляє Inpress.ua.

Фахівці пояснюють популярність планшетних комп’ютерів серед українців, перш за все, зниженням цін на них, появою великої кількості бюджетних моделей, а також позитивним досвідом користування.

Щодо обсягів світових продажів настільних персональних комп’ютерів і ноутбуків, то ще у січні-березні поточного року вони впали майже на 14%. А третій квартал став для ринку ще більш несподіваним.

У Західній Європі продажі комп’ютерів падають стрімкіше, аніж це очікували учасники ринку. Як підрахували аналітики Gartner, у третьому кварталі поточного року ринок Західної Європи імпортував 11,9 млн ПК, що менше, аніж роком раніше, на 12,8%.

Втім, серед факторів падіння − не лише зростаюча популярність планшетів, але й не надто продумані дії виробників. Так, готуючись до оновлення лінійки пристроїв на базі Bay Trail, Haswell і  Windows 8.1, виробники розчищали канал, а не намагалися заповнити його товаром, повідомляє 3dnews.ru.

Також стало відомо, що останнім часом продажі смартфонів зросли всього на 77% із результатом 472 тисячі гаджетів. Натомість ера ноутбуків, схоже, вже завершується: цьогорічний результат продажів мало чим відрізняється від минулорічного показника.

Нагадаємо, що онлайн-покупці в Україні активно купують мобільні телефони і комп’ютери. Саме такими виявилися результати нещодавнього дослідження компанії TNS.


Читати також:

  1. Українці витрачають більше грошей онлайн на планшети
  2. Обсяг ринку онлайн-реклами в Європі досяг позначки в 20,9 млрд євро
  3. Криза на ринку ПК триває
  4. Мобільні ПК vs планшети: на що очікувати?
  5. Продажі планшетів невдовзі впадуть?

Тема : industry News