Україна заробила на експорті IT-послуг 2,5 млрд грн

За підсумками року, що минув, українська IT-галузь принесла нашій державі більше 2,5 млрд грн, про що заявила Олена Мініч, директор Департаменту інновацій та інтелектуальної власності Мінекономіки, повідомляє УНН.

Експерт зазначає, що в Україні сектор IT щороку зростає на 25%, тож за останнє десятиліття його показники збільшилися удесятеро.

За оцінками IT-компаній та IT-спеціалістів за 2015 рік частка експорту становила 2,5 млрд дол.

Пані Мініч повідомила, що ця галузь посідає третє місце після аграрного сектору і металургії в українській економіці, конкуруючи з експортом хімматеріалів, тож наша держава має всі шанси в індустріальній революції стати центром виробництва програмного забезпечення європейського значення.

До речі, венчурний підприємець Євгеній Ленг в ефірі радіостанції «Голос Столиці» прокоментував повідомлення Олени Мініч, зазначивши, що в Україні молодь часто виїжджає за кордон, адже держава нічого не зробила для розвитку IT-галузі. Пан Ленг зазначив, що в Україні не існує жодного інституту розвитку для цього сектору.

Нагадаємо, що Україна в щорічному глобальному рейтингу аутсорсингу Global Services Location Index, що складає компанія A.T. Kearney, піднялася з 41-го місця на 21-ше, покращивши свій результат одразу на 17 позицій.

Раніше Михайло Саакашвілі в прямому ефірі «Шустер Live» зазначив, що в Україні IT-бізнес зміг розвинутися тільки тому, що він не був цікавий олігархам, а чиновники і держава не розуміли, яка ж насправді галузь IT.


Читати також:

  1. Українська IT-сфера отримала майже $2 млрд інвестицій
  2. Чи стане Україна популярним туристичним напрямом?
  3. Українці витратили в інтернеті 2 млрд євро
  4. Банки заробили 1,9 млрд гривень
  5. Україна увійшла до ТОР-5 лідерів IT-індустрії

Тема : industry News