Українці відмовляються від ноутбуків

Стрімкий розвиток технологій призвів до того, що зараз ноутбуки стають усе менш популярними, адже мобільні гаджети є більш компактними і зручними для українців.

За повідомленням Finanso.net, в Україні переносні гаджети обігнали ноутбуки за обсягами продажів. Навіть нетбуки, що є зменшеною копією ноутбуків, постраждали від конкуренції з боку планшетів: обсяги реалізації переносних гаджетів майже у 50 разів обігнали продажі нетбуків.

Більш того, вперше цього літа планшетів продали більше, аніж ноутбуків. Такі дані були отримані у результаті спільного дослідження компанії GfK Україна і мережі “Цитрус”.

Зі слів експертів, у червні 2012 року обсяги продажів ноутбуків становили 60,7 тисяч одиниць. Також було продано 20 тисяч планшетів. Втім, за аналогічний період цьогоріч реалізовано 58 тисяч ноутбуків і 70,5 тисяч планшетів.

Спеціалісти таку ситуацію пояснюють тим, що планшети стали більш доступними, з’явилась чимала кількість бюджетних моделей. Окрім того, у користувачів вже сформувався позитивний досвід користування цими пристроями.

До прикладу, восени минулого року середня ціна планшета становила 3 324 грн, а зараз вона дорівнює 2 100 грн. У той же час ноутбук середньої якості вартує 4 500 грн.

Директор з маркетингу мережі “Цитрус” Віктор Шолошенко зазначає, що за останній рік потенційні покупці не просто менше звертають увагу на ноутбуки, але й рідше їх купують. Кількість українців, що придбали ноутбук у червні цьогоріч, порівняно з червнем минулого року, впала у півтора рази.

За інформацією GfK Україна найбільш популярними серед українців є планшети з діагоналлю 7 дюймів (53% від усіх продажів). На другому місці − планшети з діагоналлю більше 10 дюймів (25%). Також популярними є пристрої з діагоналлю 9,7 і 8 дюймів (по 11%). Цікаво, що усього 32% цих пристроїв мають 3G-модуль.


Читати також:

  1. Сенсорні ноутбуки завойовують ринок
  2. Українці стали більше довіряти онлайн-магазинам
  3. Українці витрачають більше грошей онлайн на планшети
  4. Мобільні ПК vs планшети: на що очікувати?
  5. В Україні стрімко зростає ринок планшетів

Тема : industry News