Україна увійшла до ТОР-5 лідерів IT-індустрії

На сьогодні Україна знаходиться у п’ятірці світових лідерів з експорту програмної продукції. Випереджають її лише Індія, Китай, Росія, а також Бразилія. Про це повідомляє видання UNN.

Як повідомляє Державна служба статистики України, наразі у сфері IT в Україні працюють майже дві тисячі підприємств, загальний валовий дохід яких становить 12 млрд грн на рік.

Кількість українських спеціалістів, зайнятих у цій галузі, − 200 тисяч осіб. Експорт послуг IT-сфери – майже 9,5 млрд грн, що становить 80% від загального доходу.

Про це повідомляється у пояснювальній записці до проекту ЗУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо реалізації національного проекту “Технополіс” − створення інфраструктури інноваційного розвитку і високих технологій, його складників і підтримки суб’єктів індустрії програмної продукції)”.

Автори пояснювальної записки зазначають, що зараз Україна має чудові шанси стати найбільш привабливою країною-експортером програмного забезпечення. Але, попри такі показники, вітчизняним підприємцям доводиться витримувати жорстоку конкуренцію з ринками інших країн та стикатися з труднощами оподаткування.

У документі також йдеться про те, що реалізація проекту “Технополіс” дозволить запровадити в українську IT-сферу міжнародні підходи, адаптовані під національні реалії, що полягають в об’єднанні зусиль держави і інвесторів приватного сектору.

Нагадаємо, за січень-серпень цього року вітчизняні IT-компанії показали стрімке зростання. Сумарна кількість працівників ТОР-25 українських найбільших компаній галузі збільшилася більш аніж на 3 тисячі осіб, що у 2,5 рази більше, аніж за попередні півроку.

До речі, саме IT-фахівець, за результатами опитування порталу HeadHunter, є лідером рейтингу найбільш престижних професій в Україні.


Читати також:

  1. Україна увійшла в ТОП-25 світових імпортерів
  2. Україна серед лідерів країн із зараженими мобільними пристроями
  3. Китай у трійці лідерів світових інвесторів
  4. Інтернет-торгівля серед лідерів вітчизняної економіки
  5. Україна увійшла в рейтинг країн з найбільш якісною вищою освітою

Тема : industry News