Україні не вистачає IT-менеджерів

Українському IT-сектору, попри збільшення кількості проектів, не вистачає управлінців.

Дефіцит керівників на українському IT-ринку сьогодні становить близько трьох тисяч фахівців. Така цифра була озвучена під час круглого столу, присвяченого розробці освітніх МВА-програм для IT-галузі. Його учасники обговорили необхідність створення спеціалізованої MBA-програми для менеджерів IT-компаній.

З огляду на критичність ситуації, що склалася, необхідний системний і якісний підхід до вирішення проблеми. Приміром, взаємодія бізнес-шкіл та IT-компаній може істотно знизити брак управлінського персоналу в галузі, вважають фахівці.

Сьогодні технологічні компанії до вирішення проблеми підготовки кадрів на посади середньої і вищої ланки підходять по-різному: деякі вводять внутрішні MBA-програми, тоді як інші воліють проводити навчання співробітників за межами організації, говорять учасники засідання.
Віктор Валєєв, директор Асоціації «Інформаційні технології України», зазначив, що підготовка менеджерів в IT-компаніях стане важливим фактором, який у майбутньому буде впливати на конкурентоспроможність національної IT-галузі.

Експерт зазначив, що українські фахівці не можуть конкурувати за ціною з іншими провідними аутсорсинговими регіонами. Відмінною рисою українських аутсорсерів завжди була якість виконання поставлених завдань, зауважив він і висловив сподівання, що незабаром до наших конкурентних переваг додасться і якість підготовки вітчизняних IT-менеджерів.

Солідарний з думкою колеги ще один учасник зустрічі – президент Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко. Він підкреслив, що в сучасному світі постійно вдосконалюється не тільки підхід до управління організацією, але й трансформується сама бізнес-термінологія. У такій ситуації управлінцям потрібна регулярна перепідготовка.

Без якісної підготовки управлінського персоналу Україні складно буде стати рівноправним гравцем на глобальному ринку IT, резюмує Олександр Савченко.


Читати також:

  1. Провідним компаніям не вистачає молодих лідерів
  2. Усе більше російських топ-менеджерів переїжджають до України
  3. Названі найпопулярніші гаджети серед топ-менеджерів
  4. Компанії сумніваються у здатності своїх менеджерів ефективно розвивати бізнес
  5. Найбільш затребувані програмісти в Україні

Тема : industry News