Усього 8% компаній використовують хмарні технології

Хмарні технології – це галузь обчислювальних технологій, у якій закладено принцип віддаленого доступу до обладнання і програм, що на ньому встановлені.

Згідно з результатами нещодавнього дослідження компанії Gather сьогодні всього 8% організацій у світі (без урахування Китаю та Індії) використовують у своїй діяльності «хмару», що становить близько 50 млн організацій.

Аналітики прогнозують, що масове розповсюдження хмарних технологій у бізнесі розпочнеться на початку 2015 року і вже до 2017-го частка організацій, що використовують їх, сягне позначки у 33%. А до 2022 року компаній-користувачів хмарних сервісів стане майже 700 млн і становитиме 60%.

Також прогнозується, що до кінця 2014 року як мінімум 10% компаній будуть використовувати в роботі електронну пошту, яка базується на «хмарі».

На думку представників Gather, основним рушієм використання хмарних технологій стало збільшення кількості пристроїв, якими у щоденній роботі користується працівник офісу. Так, останній використовує у середньому чотири пристрої щодня, тому «хмарні» офісні додатки значно спрощують адміністрування і сприяють економії на придбання ліцензій.

До речі, у квітні компанія GFK Ukraine спільно з українським оператором хмарних технологій De Novo оприлюднила результати дослідження українського ринку хмарних обчислень.

Результати продемонстрували, що вітчизняний «хмарний» ринок перебуває на етапі формування попиту організацій на хмарні технології. Про це говорить низький рівень розуміння принципу «хмари» представниками бізнесу і невисокий рівень проникнення технології в бізнес-процеси. Так, усього 22% опитаних керівників знайомі з технологією, а 47% IT-служб оцінюють свою обізнаність у хмарних технологіях як мінімальну.


Читати також:

  1. Український бізнес погано обізнаний про «хмару»
  2. Власні сайти має третина компаній в Україні
  3. У понад 70% компаній у структурі є РR-cлужба
  4. Прогноз IT-трендів 2013 року
  5. IT-галузь: розвиток технологій за прогнозами Garntner.

Тема : industry News