В Україні все більше поширюється практика віддаленої роботи

Поширенню практики віддаленої роботи сприяють нові технології і взаємна вигода як для роботодавця, так і для персоналу, пише журнал «Кореспондент».

Українські компанії оцінили переваги дистанційної роботи вже під час кризи 2008-2009 років, зменшуючи витрати на утримання робочих місць, зазначає видання.

Керівник департаменту IT-інфраструктури компанії IT-Solutions Сергій Щербань розповів, що таким чином економив до 40% витрат на персонал.

Завдяки розвитку IT-технологій тенденція до віддаленої роботи набуває нового імпульсу, стверджують експерти. Онлайн-технології і повсюдне поширення портативних гаджетів стирають бар’єри, які раніше заважали працювати поза офісом.

Між тим, дані української компанії InMind, яка входить до міжнародної дослідницької мережі Factum Group, свідчать, що в Україні 25% підлеглих і 43% керівників уже працюють віддалено. Найчастіше роботу поза офісом пропонують міжнародні компанії, для політики яких характерна робота на результат.

«Корреспондент» зазначає, що дистанційна робота не тільки економить кошти роботодавця, а й дає психологічні та матеріальні бонуси персоналу – більше свободи для самореалізації, економія часу і грошей на проїзд.

Між тим, віддалена робота давно прижилася в більшості розвинених країн. За даними британської дослідницької компанії Vanson Bourne, 37% компаній найбільш економічно сильних країн Європи та Америки пропонують своїм співробітникам віддалену роботу. В Україні їх поки близько 12%, хоча щороку число таких роботодавців збільшується на 15%, пише видання.


Читати також:

  1. В Україні з’явилася нова соціальна мережа
  2. Графік роботи фінансових установ під час новорічно-різдвяних свят
  3. Хто в Україні більше всіх заробляє
  4. Цього року Київ заробив на рекламі більше 100 млн грн
  5. Обсяги продажу друкованої преси в Україні продовжують падати

Тема : industry News