Яким спеціалістам не загрожує безробіття в Україні?

Страх втратити роботу на тлі нестабільності економіки переслідує все більше людей, адже в Україні кількість безробітних стрімко зростає. За даними Держстату, за останні сім місяців їх кількість збільшилася на 40 тис. осіб порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Експерти порталу Inpress.ua з’ясували, яким українським спеціалістам у найближчі роки можна не боятися залишитися без роботи.

Так, найближчим часом почуватися спокійно можуть спеціалісти ІТ-галузі, журналісти і агрономи. Про це пише видання «Сегодня». Також зберігатиметься стійкий попит на  технічних фахівців: знайти роботу без проблем зможуть механіки, зварники, інженери, слюсарі.

За словами Андрія Ніколова, виконавчого директора Асоціації професіоналів з управління персоналом, у наступні півроку ситуація з рівнем безробіття не покращиться. Вона залишиться збалансованою за рахунок сфери послуг, торгівлі, енергетичної і фармацевтичної галузей.

Погіршує ситуацію з безробіттям в Україні й криза у Європі, адже чимала кількість українців свого часу виїхали на роботу до Іспанії, Греції і Португалії. Зважаючи на стан ринку праці в цих країнах, трудові мігранти з України скоро повернуться назад. Таку думку висловив Дмитро Козлов, голова комітету сертифікації Асоціації професіоналів з управління персоналом.

Натомість у Міністерстві соцполітики дотримуються більш оптимістичної думки щодо рівня безробіття в Україні. Так, там порівнюють перші три місяця поточного року із показниками минулого. Згідно з цим порівнянням у першому кварталі 2013 року рівень безробіття скоротився на 0,4%.


Читати також:

  1. Рівень безробіття в Єврозоні збільшився до 10,8%
  2. В Європі зростає рівень безробіття
  3. В Україні знизився офіційний рівень безробіття
  4. У червні офіційний рівень безробіття знизився до 1,6%
  5. В Україні налічується 55,6 млн абонентів мобільного зв’язку

Тема : industry News