Заробіток українських фрілансерів сягнув $ 8 млн

За даними oDesk, однієї з найбільших міжнародних бірж фрілансерів, українські фахівці заробили на фрілансі близько 8 млн доларів за другий квартал 2013 року. Це підняло Україну на четверте місце в рейтингу порталу. У топ-3 входять IT-фрілансери з Індії, США і Філіппінських островів. П’яте місце займає Пакистан, а шосте − Росія.

«Росія і Україна завжди були «якірними країнами» для oDesk у технологічній сфері. (…) Крім того, наша власна команда інженерів складається в основному з них». − Заявив Метт Купер, віце-президент oDesk в інтерв’ю для порталу «Хабрахабр».

Найпоширенішими навичками, що дозволяють українським айтішникам працювати з іноземними проектами є PHP, JavaScript, MySQL, HTML, jQuery, C #, C++, а серед категорій, у яких працюють українські спеціалісти, перші місця займають веб-програмування, розробка мобільних та дексктоп додатків, веб-дизайн. Найчастіше українські фрілансери працюють на проекти США, Австралії та Великобританії.

Сьогодні біржа oDesk вже зареєструвала у каталогах 4,5 млн фрілансерів і 900 тис. клієнтів. У цілому, за 8 років роботи порталу, клієнти заплатили приблизно 1 млрд доларів за всі фріланс роботи, що вигідно виділило біржу oDesk серед конкурентів.

Україна також посіла 3 місце за рівнем доходів від IT-фрілансу, за даними Elance.com на лютий поточного року. У той же час, в 2012 році обсяг сегмента аутсорсингу українського IT-ринку склав внутрішніх 32,2 млн доларів, за даними IDC Україна. За аутсорсингові роботи по розробці ПЗ в 2012 році українським фріланс спеціалістам дісталися тільки 5% річного обсягу платформи oDesk.


Читати також:

  1. Українські фрілансери заробляють по $16 на годину
  2. Українські фрілансери заробляють мільйони доларів
  3. Західні інвестори вкладають гроші в українських розробників ігор
  4. Українські авіапрацівники отримують одну з найменших зарплат у світі
  5. Виробництво українських автомобілів скоротилося майже на 25%

Тема : industry News